Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Mistrzowie feedera wyłonieni.

Aktualności | 2017-09-25 | Publikujący: Okręg PZW w Ciechanowie

W niedzielę 24.09.2017r. odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Okręgu w Wędkarstwie Gruntowym – ich II finałowa tura. Zawody te rozegrane zostały nad zalewie w Nowym Mieście a ich gospodarzem było Koło PZW w Cieksynie. Koleżanki i koledzy z tego koła stanowili także obsadę sędziowską tych zawodów (nie licząc mojej skromnej osoby).

Do rywalizacji przystąpiło,  podobnie jak w pierwszej turze, sześć pełnych drużyn z Kół (zawodnicy startujący tak indywidualnie jak i drużynowo) i  dziewięciu zawodników indywidualnie a rywalizacja przebiegała w trzech sektorach.

Od czwartku dochodziły do nas informacje o bardzo wysokiej wodzie na zalewie po ulewnych deszcz jakie miały miejsce w tygodniu poprzedzającym zawody. Zawodnicy mieszkający nad zalewem lub w jego pobliżu uspokajali jednak nas od piątku że sytuacja się stabilizuje i woda w zalewie  jest już „w zbiorniku”, choć teren wokół jest nieco przemoczony i gdzieniegdzie stoi woda. Na zbiórce okazało się faktycznie,  że zbiornik wypełniony jest po brzegi, ale będzie można bezproblemowo rozegrać finałową turę zawodów.

Ryby ….. Jednym brały lepiej, innym gorzej. Jednak coś się działo i zawodnicy nie powinni mieć zbytnich powodów na narzekania pomimo tak dużego wzrostu poziomu wody w krótkim czasie w zalewie. Zresztą wyniki mówią same za siebie. Do wagi  zawodnicy przedstawili kilka leszczy powyżej 1000 pkt., kilka płoci powyżej 35 cm, dwa prześlicznej urody i okazałych rozmiarów karasie, okonia 32 cm oraz wiele mniejszych ryb.  

Po posiłku komisja sędziowska podsumowała zmagania i złożyła gratulacje najlepszym w rywalizacji tj. : Indywidualnym  Mistrzem Okręgu w Wędkarstwie Feederowym za 2017r. został kol. Mateusz Kuciński z Koła PZW w Nowym Mieście, który był bezkonkurencyjny w II turze osiągając wynik 10 645g. Najlepszą drużyną mistrzostw okazała się reprezentacja Koła PZW w Lidzbarku w składzie Andrzej Mówiński, Tomasz Młynarczuk i Jerzy Szostkowski.

Na koniec zawodów, po posiłku i ich podsumowaniu,  niesamowitą niespodziankę przygotowali koleżanki i koledzy z Koła PZW w Cieksynie obchodzącemu urodziny jednemu z uczestników zawodów. Przygotowali oni tradycyjny tort ze świeczkami, nie obyło się bez „Sto lat” i poczęstunku tortem wszystkich uczestników zmagań.

Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

 

Pełne wyniki zawodów znajdują się w załączniku.

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Będąc na urlopie wędkujesz ...
sam
z kolegami
z żoną
z dzieckiem
z dalszą rodziną
Głosuj wyniki

Na skróty