Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Trudne polowanie na drapieżniki

Aktualności | 2017-10-10 | Publikujący: Koło PZW Nr. 90 Drzonowo

 

Zmienne warunki pogodowe (deszcze i wiatry) przed i podczas zawodów spinningowych prawdopodobnie spowodowały to, że drapieżniki nie wykazywały większej aktywności. Rzadko było widać na powierzchni jeziora Bystrzyno Wielkie ucieczki drobnicy przed okoniami, a jeszcze rzadziej ataki szczupaków. Na uczestników zawodów spinningowych czekało zatem zadanie odszukania kryjówek tych drapieżników i sprowokowanie ich do ataku.

W zawodach w niedzielę 8 października wzięła udział spora grupa 16 członków Koła. Na zbiórce przed zawodami ustalono szczegóły rywalizacji. O 7,30 łódki i pontony spłynęły na wodę.

Polowanie na szczupaki i okonie trwało do południa, po czym wędkarze spakowali sprzęt i zebrali się przy ognisku. Kto miał ochotę mógł upiec sobie kiełbaskę. Kto mógł i miał ochotę mógł wypić piwo produkcji Kompanii Piwowarskiej SA. Wszyscy raczyli się pyszną grochówką przygotowaną przez Renatę i Jarosława Urbaś. Na zakończenie spotkania odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród i pamiątkowych statuetek, których sponsorami był Urząd Gminy Kołobrzeg, Bricomarche w Kołobrzegu i Michał Jania -sklep wędkarski z ulicy Jedności Narodowej w Kgu (bony za największego szczupaka i okonia).

W rywalizacji zwyciężył Marek Sichau (szczupak 57 cm), przed Janem Stróżak (szczupak 55,5 cm), Tomaszem Kamińskim i Jarosławem Urbaś(łowcami okoni).

 

Pomimo silnego wiatru i przelotnych opadów, uczestnicy zawodów z żalem opuszczali jezioro.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.