Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Grand Prix Okręgu Bondary rz. Narew 29.10.2017r. - relacja

 

Zakończenie sezonu spławikowego w zawodach Grand Prix Okręgu PZW w Białymstoku przypadło na 29.10.2017r. a odbyło się na rzece Narwi w Bondarach. Warto podkreślić sezonu niezwykle udanego pod względem sportowym, wysokie wyniki na różnych ale zawsze rybnych wodach, różnorodny rybostan i różne techniki połowu zmuszały zawodników do ciągłej pracy nie faworyzując żadnego z nich.

 

Łowisko w Bondarach przyzwyczaiło zawodników do solidnych wyników a treningi pokazały że ryb jest dużo, łącznie z tymi dużymi. Lecz czy w dniu zawodów ryby będą współpracowały i czy wyniki będą wysokie? Czy raczej należy nastawiać się na „dłubanie” i szanować każdą rybę? Tego nie nikt nie był w stanie przewidzieć ponieważ nocy poprzedzającej zawody ciśnienie z wysokiego spadło do dramatycznie niskiego, co jak powszechnie wiadomo nie wpływa pozytywnie na żerowanie ryb a prognozowany silny i porywisty wiatr utrudnia lub uniemożliwia precyzyjne podanie przynęty a to z kolei jest niezwykle ważne w łowieniu na uciągu.

Na zbiórce ze zgłoszonych trzydziestu siedmiu stawiło się dwudziestu sześciu najbardziej zaprawionych w bojach zawodników i zawodniczek, którym to dobrego humoru i uśmiechu na twarzach nie była wstanie zepsuć ekstremalna pogoda czy warunki terenowe a te tym razem również były ekstremalne. Większość stanowisk ze względu na wysoki i ciągle rosnący stan wody została zalana tak, że należało ustawiać je do dwóch metrów za linią wody.

 

Po trzecim sygnale zawodów okazało się że rybom na tym łowisku i o tej porze roku ochoty na żerowanie nic nie jest w stanie odebrać. Od pierwszych minut zawodnicy sukcesywnie odławiali ładne krąpie sięgające nawet 300g. płocie również słusznych rozmiarów oraz bonusy w postaci leszczy które często wygrywały walkę z holującym i zostawały w wodzie ale w każdym sektorze do wagi udało się przedstawić ładną sztukę. Najwięcej leszczy złowiono w sektorze A, a mistrzem w ich odławianiu został Artur Królikowski, który postanowił łowić tylko duże ryby i skutecznie założoną taktykę realizował uzyskując wynik 6 200g.. Niestety nie wystarczyło to na wygranie sektora, ten wygrał Rafał Sawoniuk z wagą 8 840g.. Sektor B wygrał Adam Chomko z wagą 8 670g. A najmniej rybny sektor C Dariusz Pietrzykowski z wagą 5 115g.

 

Drużynowo wygrała Płoć Białystok 7pkt. przed Sumem Bielsk Podlaski 10pkt. i Boleniem Drohiczyn 11pkt.

 

Na zakończenie podsumowano klasyfikację drużynową 2017 tą zdecydowanie wygrała Płoć Białystok która pokazała iż sumienne podejście do treningów, umiejętne wyciąganie i dzielenie się wnioskami oraz drużynowe działanie jest ważniejsze niż indywidualne umiejętności poszczególnych zawodników. Kolejne miejsca podium zajęła Elektrociepłownia i Sum Bielsk Podlaski.

 

Sędzią głównym zawodów był Anatol Goroszkiewicz wspomagany przez Grzegorza Orzechowskiego, Jarosława Mojsiejuka oraz Krzysztofa Samocika.

 

Co do pogody to najlepiej pasuje tu powiedzenie „Z dużej chmury mały deszcz”, bo choć ładna nie była to do „armagedonu” było daleko.

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Będąc na urlopie wędkujesz ...
sam
z kolegami
z żoną
z dzieckiem
z dalszą rodziną
Głosuj wyniki

Na skróty