Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Zdolna młodzież naszego koła.

Aktualności | 2017-11-28 | Publikujący: Koło Żarów

Zdolna młodzież naszego koła.

Dopiero dzisiaj, ale chcieliśmy w jakiś sposób podsumować wyniki naszych juniorów. Na przestrzeni całego roku uczestniczyli oni w wielu zawodach koła, ale również w zawodach okręgowych i mistrzostwach Polski.
PZW koło Żarów może pochwalić się dużym sukcesem, ponieważ junior, Bartosz Frydlewicz został Spławikowym Mistrzem Okręgu Wałbrzyskiego, a tytuł wicemistrzowski wśród kadetów przypadł Kacprowi Morylowi. Triumf Bartka Frydlewicza oznaczał awans do Mistrzostw Polski.
Okręgowy championat przeprowadzony w Owieśnie obfitował w dużą ilość złowionych ryb oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Najlepsi zawodnicy potrafili złowić ponad 5 kg płotek, karpi oraz leszczy. Pierwszy dzień w kategorii U-20 należał do żarowianina Bartosza Frydlewicza. Lider nie oddał zwycięstwa do końca zawodów, zwiększając swoją przewagą kolejnego dnia rywalizacji.
Wśród katedów (U-15) triumfował Łukasz Stachura, ale nasz reprezentant żarowskiego koła Kacper Moryl został wicemistrzem Okręgu Wałbrzyskiego.
Najlepsi zawodnicy z całego kraju spotkali się na zbiorniku wodociągów w Częstochowie, by rywalizować o tytuł Spławikowego Mistrza Polski. W ponad sześćdziesięcioosobowej stawce juniorów wystąpił Bartosz Frydlewicz. Dla żarowianina krajowy championat zakończył się na 45 pozycji. Podczas całych zawodów złowiono 277 kg ryb i jak na niesprzyjające warunki atmosferyczne (bardzo silny wiatr i skoki ciśnienia) spowodowane przechodzącym frontem jest to bardzo dobry wynik. Warto zaznaczyć, że na zawodach tej rangi Bartek był pierwszy raz i mamy nadzieję, że nie ostatni.
Naszym najmłodszym zawodnikom życzymy w przyszłym roku samym sukcesów.
Jednocześnie dziękujemy Panu Ryszardowi Wróbel za prowadzenie szkółki żarowskiej "KROCZKI", w której obaj młodzi zawodnicy zaczynali swoją przygodę z wędkarstwem.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Ile masz lat? (dotyczy członków PZW)
< 16
16-17
18-26
27-40
41-65
> 65
Głosuj wyniki

Na skróty