Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

ZADBAJMY O PRZYRODĘ

Aktualności | 2018-01-13 | Publikujący: Koło PZW Sulęcin nr 2 Lin

 

 

   Aktualnie mamy astronomiczną i kalendarzową zimę, ale sobotni dzień wcale, ale to wcale tej zimy nie przypominał. Pogoda typowo wiosenna, słońce towarzyszyło nam przez cały dzień. I właśnie w tym dniu 6 stycznia2018r., dzieci ze szkółki wędkarskiej „Linek Kroczek” wraz z rodzicami (opiekunami) wzięły udział w ekologicznej pieszej wycieczce, powiązanej z uporządkowaniem odcinka linii brzegowej jeziora Lubniewsko (Nakońskie) oraz Wąwozu Żubrowskiego należących do Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Uroczysko Lubniewsko”.

 

   Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zbiórki uczestników na polanie Uroczyska Lubniewsko, nieopodal wsi Żubrów, skąd wyruszyliśmy w  naszą jednodniową przygodę. Pierwszy krótki postój był na skraju Wąwozu Żubrowskiego, gdzie wszyscy otrzymali jednorazowe rękawiczki, a  opiekunowie dodatkowo worki na śmiecie. Po stromych skarpach zeszliśmy do wąwozu zbierając nieczystości pozostawione przez turystów. Idąc dołem wąwozu podziwialiśmy otaczający nas krajobraz, niezwykłe urozmaicenie terenu, skarpy i wzniesienia porośnięte starym lasem bukowym.  

 

   Dalsza część wycieczki prowadziła brzegiem jeziora aż do pomostu widokowego, tzw. „Domku na wodzie” gdzie zrobiliśmy dłuższą przerwę na gorącą herbatkę i kawę. Jest to przepiękne miejsce na odpoczynek dla każdego turysty. Niestety  ten drewniany obiekt jest bardzo zdewastowany i dla dzieci niebezpieczny. Brak barierek, połamane deski, duże ubytki w dachu. Ta przepiękna budowla będąca chlubą „Uroczyska Lubniewsko” staje się zwykłą ruiną, aż przykro na to patrzeć.

 

   Idąc dalej linią brzegową jeziora zbieraliśmy śmiecie po pseudo wędkarzach (opakowania po zanętach, puszki po kukurydzy, puszki i butelki po alkoholu,  połamane wiaderka plastikowe). Jaki przykład daje dla całej społeczności wędkarskiej taki wędkarz pozostawiający swoje śmieci na łowisku? Widząc po minach i grymasach na twarzach dzieci, aż sam się wstydziłem za tych wędkarzy śmieciarzy.

 

 

   Naszą pieszą wycieczkę zmęczeni ale w dobrych humorach zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek na ognisku. Po raz kolejny zaplecze logistyczne koła spisało się na medal za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również za niespodziankę od Pani Małgorzaty, która upiekła dla wszystkich uczestników przepyszne babeczki.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Będąc na urlopie wędkujesz ...
sam
z kolegami
z żoną
z dzieckiem
z dalszą rodziną
Głosuj wyniki

Na skróty