Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Ukazał się lutowy numer magazynu Wiadomości Wędkarskie

Aktualności | 2018-01-15 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Wiadomości Wędkarskie 02/2018

 

Drodzy Czytelnicy!

 

Pierwsze dni 2018 roku były stosunkowo ciepłe. W wielu regionach Polski temperatura sięgała 10 stopni na plusie! Miłośnicy troci i łososi, którzy z utęsknieniem czekali na otwarcie zimowego sezonu, zaczęli wątpić w dobre brania. Czy te obawy były słuszne? Nasza relacja na str. 14.

 

W lutym lodowa tafla pokrywająca jeziora i starorzecza zwykle pozwala na bezpieczne wędkowanie w przeręblu. Bądźmy jednak czujni w przemierzaniu zamarzniętych akwenów. Nasz autor, Krzysztof Szymański, zaprasza na kuszenie ryb za pomocą błystki podlodowej i dropshotowej imitacji małej ryby. Wędka powinna być wyposażona w kiwak, który pozwala wychwycić najdelikatniejsze brania. Jak skutecznie operować tymi przynętami pod lodem - w materiale pt. „Błystka jest dobra na wszystko" str. 10.

 

Na skutych lodem akwenach równie skuteczna bywa wędka z klasyczną mormyszką lub zestawem spławikowym - zwłaszcza teraz, w lutym, kiedy okonie, leszcze i płocie zbijają się w stada i szukają miejsc lepiej natlenionych i zasobniejszych w pokarm. Polecam tekst Pawła Oglęckiego pt. „Luty na lodzie" str. 22.

 

Jeśli zima będzie łagodna, zachęcamy do wyprawy na pstrągi potokowe. W lutym zaczynają intensywnie żerować. Jak i na co przechytrzyć zimowe okazy - radzi przewodnik wędkarski, Sebastian Kalkowski - „Na upatrzonego pstrąga" str. 26.

 

Do redakcji napływają listy i e-maile, w których pytacie, dlaczego na niektórych wodach PZW, pomimo protestów wędkarzy, nadal prowadzone są połowy rybackie. Jako przykład najczęściej wymieniacie rozległe wody Jeziora Zegrzyńskiego, które użytkuje Okręg Mazowiecki PZW. Czy na Jeziorze Zegrzyńskim połowy sieciowe muszą być kontynuowane? Jakie są koszty utrzymania rybaków oraz kto i jak często nadzoruje ich pracę? Odpowiedzi na te i inne pytania udziela prezes Zarządu Okręgu Mazowieckiego, Zbigniew Bedyński. Nasz wywiad na str. 70.
Życzę Wam wielu wspaniałych wypraw i taaakiej ryby spod lodu!

 

Redaktor Naczelny
ANDRZEJ ZIELIŃSKI

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Ile masz lat? (dotyczy członków PZW)
< 16
16-17
18-26
27-40
41-65
> 65
Głosuj wyniki

Na skróty