Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Początki naszej szkółki wędkarskiej 2017r.

Aktualności | 2018-02-06 | Publikujący: Koło PZW Lublin Miasto

Po ostatnich latach nikłych działań na froncie pracy z młodzieżą rok 2017 należy zaliczyć do udanych i miejmy nadzieję będącym dobrym początkiem do dalszego rozwoju i kontynuacji. Po wyborach nowego zarządu pieczę nad najmłodszymi wędkarzami przyjął na siebie kol. Michał Zawierucha. Początki bywają trudne... szybko jednak udało mu się zebrać grupkę młodych ludzi pełnych zapału do wędkarstwa i chęci do zgłębiania jego tajemnic.

 

Trening szkółki nad Zalewem ZemborzyckimW 2017 r. odbyły się łącznie cztery treningi podczas, których Michał prowadził zajęcia teoretyczne, ale przede wszystkim praktyczne nad wodą, gdzie przekazywał cenną wiedzę z zakresu wędkarstwa spławikowego, ucząc młodzież obcowania z przyrodą i szacunku do niej. Najmłodsi mogli zapoznać się z zasadami przygotowywania mieszanki zanętowej i jej odpowiedniego komponowania w zależności od łowiska i gatunku ryb a także na bieżąco przetestować zdobytą wiedzę na różnych akwenach.

 

Zajęcia praktyczne w pracowni Zbigniewa KawalcaW ramach zajęć teoretycznych odbyło się spotkanie w Pracowni Wędkarskiej Pana Zbigniewa Kawalca. Młodzież mogła ćwiczyć tu wykonywanie zestawów spławikowych oraz zapoznać się z „magicznym warsztatem” Pana Zbyszka. Młodzi adepci szybko „połknęli haczyki” i z ochotą chłonęli wiedzę, która z zajęć na zajęcia z zawodów na zawody przynosi coraz to lepsze efekty.

 

Jak na prawdziwych wędkarzy przystało, najmłodsi zawsze chętnie brali udział we wszelkich zawodach. Praktycznie w każdych, organizowanych przez koło, czy to okręg zaznaczali swoją obecność zajmując wielokrotnie wysokie lokaty.

 

Podlodowe Mistrzostwa Koła 15.01.2017 Krzczeń

 

Już na pierwszych zawodach, uwaga – Podlodowych Mistrzostwach Koła!!! …. stanął na starcie pierwszy junior. Kacper nie tylko łowił ryby, ale pokazał jak fachowo rozstawić i okopać namiot wędkarski ;)

 

 

Puchar Prezesa Koła - 09.04.2017 Krzczeń

 

Wraz z pierwszymi promykami słońca chętnych młodych wędkarzy przybywało. W kwietniowym Pucharze Prezesa wystartował najmłodszy uczestnik -Mateusz. Jego radość ze złowienia pierwszej rybki bezcenna...

 

 

Spławikowe Mistrzostwa Koła - 21.05.2017 Zalew ZemborzyckiW maju młodzież przystąpiła w do pierwszych poważnych zawodów. Mimo trudnych warunków atmosferycznych dzieciaki stawiły się na starcie nad Zalewem Zemborzyckim i walczyły do końca o tytuł „Spławikowego Mistrza Koła”. Wygrała Justynka – widać, że wędkarstwo ma już we krwi:)

 

V Zawody Domów Dziecka- Markuszów 17.06.2017-

 

Mocni w zdobyte doświadczenia w czerwcu nasi podopieczni zdobywają trzy pierwsze miejsca w zawodach organizowanych przez nasze koło wraz z Dyrekcją Lubelskich Domów Dziecka i Kołem Markuszów, dla wychowanków domów dziecka.

 

 

II Zawody Rodzinne - JedlankaWe wrześniu również wzorem poprzedniego roku rozegraliśmy w naszym kole Zawody Rodzinne na stawach w Jedlance, gdzie do udziału w zawodach udało się zaprosić wiele nowych dzieci. Liczymy, że złapały bakcyla i w przyszłości zagoszczą u nas na stałe.

 

Zaszczepieni nutką rywalizacji młodzi brali często udział w wielu zawodach organizowanych przez Komisję Młodzieżową przy ZO Lublin. Liczne atrakcje i super atmosfera - wakacje to dobry okres na spędzanie czasu nad wodą i wędkowanie.

 

Memoriał Marka Kośmidera- zawody ZO z okazji Dnia Dziecka - 4.06.2017 MarkuszówW zawodach z okazji Dnia Dziecka „Memoriał Marka Kośmidera” w Markuszowie wystartowało sześcioro naszych członków, reprezentując nasze koło w każdej z trzech kategorii wiekowych. Jest to niewątpliwym rekordem patrząc na poprzednie lata. Młodzież zajęła całkiem przyzwoite lokaty.

 

3.09.2017 Zakończenie Wakacji - zawody ZO dla młodzieży do lat 16

 

We wrześniu piątka dzieci wystartowała w zawodach pt. „Zakończenie wakacji”. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych nasi zawodnicy walczyli bardzo dzielnie, zajmując wysokie lokaty (3 i 4 miejsce).

 

Na festynie „Wakacje z wędką” nad zbiornikiem w Bychawie bawiło się natomiast dwoje naszych członków.

 

Jeden z naszych członków startował, jako reprezentant Okręgu na zawodach międzyokręgowych w Woli Uhruskiej.

 

24-26.08.2017 Obóz szkoleniowo-wędkarski w Woli UhruskiejDzieciaki z ochotą chłonęły wiedzę i chciały się dalej rozwijać. W sierpniu troje dzieci uczestniczyło w wyjazdowym obozie szkoleniowym w Woli Uhruskiej organizowanym wspólnie przez Okręg Lubelski i Okręg Chełmski. Uczestnicy poznawali tajniki wędkarstwa spławikowego „pod okiem” wieloletniego trenera Kadry Narodowej Kobiet Dariusza Ciechańskiego. Trzydniowy wyjazd z pewnością zostanie na długo w ich pamięci. Poza solidną dawką wiedzy nie zabrakło też czasu na liczne atrakcje i zabawę.

 

 

Zajęcia Okręgowej Szkołki Wędkarskiej

Od listopada nasze dzieciaki uczęszczają do „Szkółki wędkarskiej” prowadzonej przez Prezesa Okręgu do Spraw Młodzieży Dariusza Ciechańskiego „Dziadka”. Wiedza zdobyta na tych zajęciach na pewno zaowocuje w przyszłości.

 

 

Z zawodów na zawody, z treningu na trening widać rosnące postępy i rozwój naszych młodych wędkarzy a ciągle niegasnący zapał w ich małych serduszkach napawa nadzieją, dodaje skrzydeł i chęci do dalszej jeszcze bardziej wytężonej pracy.

 

V Zawody Domów Dziecka- Markuszów 17.06.2017-Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali przez ten rok: wszystkim sponsorom, rodzicom oraz ludziom dobrej woli, którzy dobrze nam życzą – bo to dzięki Waszemu wsparciu działamy. Szczególne podziękowania dla: Prezesa Piotra Zawady i koła Markuszów za bezpłatne udostępnienie łowiska na treningi i zawody, sklepu Pinka za wielokrotne wsparcie w postaci nagród dla młodych zawodników oraz wyposażenie szkółki w podstawowy sprzęt wędkarski, firmie Piscari za dużą dawkę wiedzy o zanętach i ich przygotowaniu oraz wyposażenie dzieciaków w zanęty i przynęty na zawodach.

 

 

Festyn Wakacje z wędką Bychawa

 

Zachęcamy dzieci i młodzież do wstąpienia w nasze szeregi. Możecie dołączyć do naszych młodych wędkarzy w dowolnym momencie. Czekamy na Was :)

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Ile masz lat? (dotyczy członków PZW)
< 16
16-17
18-26
27-40
41-65
> 65
Głosuj wyniki

Na skróty