Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wielki nas spotkał zaszczyt!

Aktualności | 2018-05-16 | Publikujący: Koło PZW Nr. 90 Drzonowo

13 raz spotkali się nad Parsętą i posprzątali jej brzegi. A potem, zgodnie z tradycją skupili się na biesiadowaniu i zabawie. Świętująca 40-lecie istnienia Firma Troton, Klub Gaja z Bielska -Białej, Porozumienie dla Parsęty i miłośnicy przyrody, spotkali się w sobotę przy moście w Ząbrowie. Sprzątali dorośli i dzieci. W sumie kilkaset osób. Uzbierali kontener śmieci, a zdarzało się je wywozić po akcji aż dwiema przyczepami. - Edukacja robi swoje, ludzie zaczynają doceniać bogactwo przyrody w miejscu, w którym mieszkają. Choć jest jeszcze nad czym pracować - usłyszeliśmy od prezesa Trotonu Jana Wołejszo. Jacek Bożek z Klubu Gaja mówił o skutecznym budowaniu kapitału społecznego wokół rzeki: - To już „ich” spotkanie nad „ich” rzeką.

Statuetka Przyjaciela Parsęty (przyznawana przez Troton) tym razem trafiła do Społecznej Straży Rybackiej przy kole PZW w Drzonowie.

Po sprzątaniu przyszła pora na zabawę, popisy artystyczne, jadło i napitki. Na scenie pojawiły się zespół śpiewaczy Podlotki z Gościna, młodzież z kołobrzeskiego OPP i Strażacka Orkiestra Dęta Morka z Ustronia Morskiego. Świetną okazję do zabawy i rozwijania wyobraźni przygotowały dzieciom pracownice Trotonu - najmłodsi, nowe fabrycznie puszki zamieniali m.in. w kolorowe skarbonki. W przygotowanie kreatywnych zajęć plastycznych dla dzieci, wpisała się kołobrzeska Fundacja Ogon Do Góry. Po wspólnych warsztatach pozostały pięknie ozdobione domki dla kotów wolno żyjących.

Dziękujemy Firmie Troton za wieloletnią pracę i zaangażowanie dla dobra rzeki Parsęty!

Dziekujemy za zaszczyt, jaki nam uczyniła przyznając statuetkę!

Dziękujemy naszym kolegom-strażnikom!

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • Bonczkowski Jan Data dodania: 8 miesięcy temu Oceń: 1 + / -

    bonczkow

    Panowie, wielki szacun za Waszą działalność! Gratulacje!

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Ile masz lat? (dotyczy członków PZW)
< 16
16-17
18-26
27-40
41-65
> 65
Głosuj wyniki

Na skróty