Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Posiedzenie Zarządu Głównego PZW – maj 2018

Aktualności | 2018-05-29 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

26 maja 2018 r. w Bolesławcu nad Prosną odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego, któremu przewodniczył Prezes ZG Teodor Rudnik. W obradach uczestniczyli członkowie Głównej Komisji Rewizyjnej oraz Głównego Sądu Koleżeńskiego.

 

Do przedstawionego przez Prezesa T. Rudnika porządku obrad, Wice Prezes ds. ochrony i zagospodarowania wód kol. Wiesław Heliniak zgłosił wniosek o uzupełnienie o punkt dotyczący Okręgu w Koszalinie. Tak uzupełniony porządek obrad został przez ZG przyjęty. Następnie bez uwag przyjęto protokół z ostatniego posiedzenia ZG.

 

Kol. W.Heliniak przedstawił dotychczasowe działania ZG podjęte w związku z sytuacją w Okręgu PZW w Koszalinie. Przypomniał wnioski i zalecenia z kontroli prowadzonych przez GKR i Komisje ds. ochrony i zagospodarowania wód. Zapoznał członków ZG ze stanem finansowym i organizacyjnym Okręgu oraz działaniami Zarządu Okręgu. Po dyskusji podjęto uchwałę o zawieszeniu na okres 6 miesięcy Zarządu Okręgu PZW w Koszalinie oraz powołaniu Pełnomocnika ZG PZW w osobie Sławomira Połomskiego.

 

Kol. Mirosław Iwański - Wice Prezes ds. organizacyjnych przedstawił projekt uchwały w sprawie uchylenia Uchwały ZG PZW, dotyczącej wykładni Ordynacji Wyborczej do Władz i Organów PZW. Uchwała została podjęta.

 

Następnie kol. M. Iwański przedstawił  projekt uchwały dotyczącej uzupełnienia załącznika do Uchwały nr 172 ZG PZW w sprawie zasad nadawania i użytkowania Sztandaru PZW. Wprowadzony zapis umożliwia w uzasadnionych przypadkach nadawanie sztandaru Kołom PZW z pominięciem 10 letniego stażu działalności Koła PZW. Uchwała została podjęta.

 

Wice Prezes ds. ochrony i zagospodarowania wód kol. Wiesław Heliniak przedstawił projekt uchwały w sprawie udzielenia pełnomocnictwa dla Dyrektora Naczelnego GR PZW w Suwałkach do przystąpienia do przetargu na dostawę narybku węgorza. Uchwała została podjęta.

 

Kol. Jerzy Leus - Skarbnik Zarządu Głównego omówił łączne sprawozdanie finansowe PZW za ubiegły rok. Następnie przedstawił wniosek Komisji finansowej ZG, opinię i raport biegłego rewidenta, analizę opisową działalności finansowej oraz opinię Głównej Komisji Rewizyjnej wraz z wnioskiem o przyjęcie uchwał w sprawie zatwierdzenia łącznego sprawozdania finansowego Polskiego Związku Wędkarskiego i sprawozdań jednostkowych wchodzących w skład sprawozdania łącznego za 2017 r., oraz uchwały w sprawie przyjęcia zbiorczego sprawozdania finansowego PZW za 2017 r. Uchwały zostały podjęte.

 

Następnie Członkowie ZG podjęli uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości zabudowanej w miejscowości Gromadka oraz w sprawie udzielenia pełnomocnictwa do prowadzenia czynności prawnych w sprawie o ustanowienie drogi koniecznej w miejscowości Brzeg.

 

Kol. Zbigniew Mośko - Wiceprezes ds. sportu przedstawił relację z uczestniczenia delegacji PZW w 39. Kongresie CIPS, który odbył się w dniach 10-13.08.2018 r w Niagara Falls (USA). Poinformował, że przedstawiciele PZW złożyli do władz CIPS propozycję, aby w 2021 roku Kongres CIPS odbył się w Krakowie. Następnie Kol. Z. Mośko przedstawił projekty uchwał w sprawie:

- ustalenia składu reprezentacji na Mistrzostwa Świata w wędkarstwie morskim brzegowo-plażowym - Walia 2018,

- ustalenia składu kadry seniorów w wędkarstwie spinningowym z brzegu na rok 2018,

- ustalenia składu reprezentacji na Mistrzostwa Europy seniorów w wędkarstwie muchowym - Czechy 2018,

- ustalenie składu reprezentacji na Mistrzostwa Świata w wędkarstwie spinningowym z brzegu - Bośnia 2018,

- ustalenie składu reprezentacji na Mistrzostwa Europy seniorów w wędkarstwie spławikowym Słowenia 2018.

Uchwały zostały podjęte w proponowanym brzmieniu.

 

Sekretarz ZG kol. Beata Olejarz przedstawiła projekt uchwały w sprawie- nadania odznak honorowych i okolicznościowych PZW przyznawanych zgodnie z przysługującym podziałem krajowym oraz przyznawanych z puli Prezesa ZG PZW. Uchwały podjęto.

 

Kol. M. Iwański poinformował o skierowanym do ZG proteście Koła PZW Lubin Miasto (Okręg PZW w Legnicy) dotyczącym nieprawidłowości przy wyborze władz Koła. Poinformował, że Główna Komisja Rewizyjna zdecydowała o przeprowadzeniu kontroli w tej sprawie.

 

Kol. J. Pszczoła przedstawił informacje o działaniach kontrolnych przeprowadzonych przez Główną Komisję Rewizyjną w Okręgach w Gorzowie Wlkp., Kielcach, Piotrkowie Tryb., Zielonej Górze oraz w Zarządzie Głównym.

 

Kol. Krzysztof Szymański przedstawił informację z działalności Rzecznika Prasowego ZG PZW za ostatnie półrocze.

 

Prezes T. Rudnik przedstawił wyniki konkursu na Dyrektora Biura ZG PZW. Postawił wniosek o powołanie na to stanowisko, dotychczas pełniącą obowiązki dyrektora biura - panią Elżbietę Pałczyńską-Polit. ZG zatwierdził wniosek i podjęto stosowną uchwałę.

 

Kol. J. Leus poinformował, że zostanie wydane zarządzenie w sprawie przeprowadzenia inwentaryzacji majątku ogólnozwiązkowego i okręgowego (stan na dzień 31.12.2017 r.). Inwentaryzacja powinna zakończyć się do dnia 30 listopada br.

 

Na zakończenie posiedzenia Prezes ZG PZW kol. T.Rudnik złożył podziękowania za rzetelną pracę na rzecz naszego stowarzyszenia kol. Józefowi Jędrzejczykowi, który przez 14 lat pełnił funkcję Rzecznika Dyscyplinarnego ZG PZW.

 

[KS/MM]

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Czy byłeś na wędkarskiej wyprawie za granicą?
Tak
Nie
Wybieram się w tym roku
Głosuj wyniki

Na skróty