Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

XI MEMORIAŁ MIROSŁAWA GUDACZA - 27 MAJA 2018 R.- RODZINNE WĘDKOWANIE

Aktualności | 2018-06-05 | Publikujący: Koło PZW Sulęcin nr 1

XI MEMORIAŁ MIROSŁAWA GUDACZA - RODZINNE WĘDKOWANIE

zwycięzcy Paweł i Maks Sobczak

 

 

 XI Memoriał Mirosława Gudacza w tym roku odbył się przy pięknej pogodzie. W zawodach – Rodzinne Wędkowanie wzięło udział 43 rodzinnych drużyn. Memoriał o godz. 9.00 otworzył Wiceprezes Koła PZW Nr 1 w Sulęcinie – Krzysztof Kuzajewski wraz z Ewą Gudacz, Iwoną Walczak – Zastępcą Burmistrza Sulęcina i Eugeniuszem Semratowiczem- Prezesem LGR Wodny Świat przywitał  gości z Beeskow, Schadow oraz przybyłych wędkarzy wraz z swoimi rodzinami.

 Główną częścią Memoriału były zawody wędkarskie. Wiceprezes ds. sportu „Jedynki” Sławomir Matelski wraz z Gospodarzem Koła Ryszardem Sekułą sprawnie przeprowadzili losowanie stanowisk. W szranki stanęło 43 drużyny, w tym 6 ekip gości z Beeskow i Schadow.  Każda drużyna mogła łowić ryby na dwie wędki metodą spławikową. O godz. 10.00 nad taflą jeziora rozległ się wystrzał oznajmiający początek zawodów. Wędkarze robili co mogli, by zwabić i złowić ryby. Te brały różnie, w niektórych miejscach lepiej, w innych gorzej. Dominowała drobnica ze wszędobylską ukleją na czele, ale padło też kilkanaście większych ryb. Wśród nich wyróżniały się piękne złote karasie w przedziale wagowym 500 - 1500 g. Największe ryby złowili Matelski Dominik – karasia 1490 g i Sobczak Dawid 1370 g.

Po trzech godzinach zmagań zawody zakończono, a sędziowie przystąpili do ważenia. Zawodnicy po złożeniu sprzętu i sprzątnięciu stanowisk udali się na miejsce rodzinnego pikniku. Tam na wymęczonych „moczykiji” czekały jak co roku niezwykłe rarytasy. Grochówka z kotła, kiełbaski pieczone na ognisku, ciasta i sałatki przygotowane przez żony wędkarzy.

Po zaspokojeniu apetytów przyszedł czas na podsumowanie i rozstrzygnięcie zawodów i ogłoszenie wyników.

W XI Memoriale im. Mirosława Gudacza zwyciężyła drużyna: Paweł i Maksymilian SobczakSyn z ojcem do wagi wnieśli 9980 g. Kolejne miejsca zajęli:

2. Dominik Matelski  i Dawid Sobczak      7130 g.;

3. Tomek i Hubert Gierońscy                   - 4510 g.;

4. Tadeusz Głowacki i Mirek Kuzajewski– 3970 g.;

5. Ryszard i Jakub Rozesłaniec              – 3920 g.;

6. Paweł Skorupski i Daniel Szpikowski  – 3820 g.;

7. Piotr i Wojtek Pulka                             – 3510 g.;

8. Stefan Krawiec i Mateusz Domagała  – 3390 g.;

9. Grzegorz i Daniel Ludwiczak              – 3240 g.;

10.Ania i Marcin  Chalecki                      – 3030 g.;

Zawodnicy z podium otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody – za I miejsce – Puchar ufundowany przez J i P. Cichałów, za II – miejsce Puchar ufundowany przez Prezesa Koła Nr 1 Ryszarda Stachowiaka, za III – miejsce Puchar ufundowany przez B i K. Gudaczów.

Kolejne miejsca były premiowane cennymi nagrodami, których zakup był możliwy, dzięki hojności wielu sponsorów. Dodatkowo puchar dla najmłodszego zawodnika otrzymał Staś Kowalczyk ufundowany przez Prezesa LGR Wodny Świat E.Sembratowicza, a puchar dla najstarszego zawodnika otrzymał Georg Peltz z Beeskow, którego fundatorem była Ewa Gudacz. Puchar za największą złowioną rybę wręczył, dla Dominika Matelskiego fundator Eugeniusz Semratowicz.

Wiceprezes Koła K. Kuzajewski  wręczył coroczną, honorową, statuetkę „podaj rękę” dla Krzysztofa Kononowicza i Firmie LEKS za zaangażowanie w rozwoju wędkarstwa w Gminie Sulęcin. Na zakończenie części oficjalnej Memoriału przystąpiono do wylosowania nagrody specjalnej  - roweru turystycznego, którego fundatorem był Prezes LGR Wodny Świat – Eugeniusz Sembratowicz,  Szczęście w losowaniu uśmiechnęło się do drużyny Ani i Marcina Chaleckich.

Puchary i nagrody wręczali: Zastępca Burmistrza Sulęcina – Iwona Walczak, Prezes LGR Wodny Świat- Eugeniusz Sembratowicz oraz Wiceprezes Koła PZW Nr 1 – Krzysztof Kuzajewski

Sponsorami XI Memoriału Mirosława Gudacza byli: LGR „Wodny Świat” – Prezes E.Sembratowicz, Burmistrz Sulęcina – Dariusz Ejchart, Santander CONSUMER BANK, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Coca - Cola HBC Polska, MTL ASCO - Pyskowice, Zakład Usług Komunalnych, Komunalnik Sp. z o.o., Firma LEKS- K.Kononowicz, Intermarche – Adam Siwiński, Leopold Ryczaj, CZG-12 w Długoszynie, Społeczna Straż Rybacka Powiatu Sulęcińskiego,Joanna i Piotr Cichała, Ewa Gudacz,  Bogumiła i Krzysztof Gudacz , Ryszard Stachowiak

Po rozdaniu pucharów i nagród odbyła się dalsza część pikniku.

Za organizację tegorocznego XI Memoriału Mirosława Gadacza należą się podziękowania dla członków Zarządu Koła oraz wędkarzom , którzy wzięli czynny udział w jego realizacji. Szczególne podziękowania, Zarząd Koła kieruje dla ww sponsorom, których udział w organizacji Memoriału przyczynił się do jego sprawnego przebiegu.

 

Zapraszamy na XII Memoriał Mirosława Gadacza w roku 2019.

 

 

 

 

art. Ryszard Stachowiak

 

 zdj. K.Kuzajewski, M.Barden

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Czy byłeś na wędkarskiej wyprawie za granicą?
Tak
Nie
Wybieram się w tym roku
Głosuj wyniki

Na skróty