Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wiadomości Wędkarskie 7/2018 już w sprzedaży

Aktualności | 2018-06-08 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Drodzy Czytelnicy!

Po rekordowo ciepłej zimie i wiośnie mamy długo oczekiwane lato. Przed nami wakacje i urlopowe wędkowanie. Rekordów ciepła chyba już wystarczy, zwłaszcza w lipcu, uznawanym za najgorętszy miesiąc w Polsce. Upały w stylu afrykańskim nie rokują dobrych połowów. Z tym zapewne wszyscy się zgodzimy.

 

W lipcu polecamy wakacyjne wędkowanie z pomostu. Najlepiej, gdy w pobliżu zieleni się roślinność wynurzona, ławica przybrzeżna opada łagodnie, a głębokość nie przekracza 3 metrów. Tak łowi nasz specjalista od wszelkiego białorybu Piotr Berger, a jego urlopowym trofeum są liny, karasie, krasnopiórki, płocie i leszcze. Jak wytypować pomost nad jeziorem i skutecznie wędkować? Wszystko w artykule Piotra pt. „Łowy z lipcowego pomostu” na str. 18.

 

Urlop nad morzem to doskonała okazja do wyprawy kutrem na bałtyckie dorsze. Kto jeszcze nie był, powinien spróbować. Informacje o organizowanych latem rejsach publikujemy na łamach „WW”, w dziale z ogłoszeniami drobnymi. Można też zapytać o rejs w najbliższym porcie. Wędkę i przynęty wypożyczycie niemal na każdym kutrze, a szyper chętnie podpowie, jak się nimi sprawnie posługiwać. Bardziej wtajemniczonym polecam porady morskiego mistrza, Mariusza Getki. Tym razem instruuje, jak przygotować przynęty na dorsze – „Morski zestaw końcowy” str. 36.

 

Na naukę wędkowania lub opanowanie nowej metody nigdy nie jest za późno. W wakacje na pewno znajdziecie na to czas. W listach i e-mailach pytacie, jak nauczyć się łowienia na sztuczną muszkę, jaki wybrać sprzęt. W czerwcowych „WW” opublikowaliśmy pierwszy wykład z cyklu muszkarskie ABC, w którym Przemysław Półtorak odniósł się do idei muszkarstwa i omówił rodzaje stosowanych sznurów. W tym numerze autor podpowiada, jak skompletować sprzęt i gdzie wytypować miejsce do nauki łowienia – „Jak rozpocząć przygodę z muszkarstwem?” str. 56.
Wykorzystajmy wakacyjny czas na leniwy wypoczynek z wędką. W dużych rzekach nieźle biorą sumy, sandacze i brzany, w mniejszych ciekach, toczących szybciej swoje wody, pstrągi potokowe i klenie. W jeziorach łatwiej zwabić ryby karpiowate. Jak, gdzie i na co je łowić – piszemy w tym numerze „WW”.

Życzę wszystkim Czytelnikom udanego urlopu i wspaniałych wakacyjnych okazów!  
 
Redaktor Naczelny
ANDRZEJ ZIELIŃSKI

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Ile masz lat? (dotyczy członków PZW)
< 16
16-17
18-26
27-40
41-65
> 65
Głosuj wyniki

Na skróty