Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

XXX Jubileuszowe Spławikowe Zawody Wędkarskie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka „Biestrzynnik 2018”

W sobotę 2 czerwca odbyły się na zbiornikach wodnych w Biestrzynniku kolejne, spławikowe zawody wędkarskie, zorganizowane przez Koło PZW „Małapanew” Ozimek dla przedszkolaków oraz uczniów miejscowych szkół podstawowych i gimnazjalnych. I nie byłoby to być może wiadomość szczególnie interesująca, gdyby nie fakt, że odbyły się one poraz trzydziesty z rzędu i że nad ich sprawnym przeprowadzeniem czuwał ich inicjator i pomysłodawca, obecny Prezes Okręgu PZW Opole- kol. Wiesław Miś. Sprawną organizacją oraz obsługę zawodów zapewniła liczna grupa działaczy tamtejszego Koła- w znacznej części jego wychowanków, w których wędkarstwo zaszczepione zostało w trakcie wielu wcześniejszych edycji imprezy. Z kronikarskiego obowiązku należy dodać, że najliczniej obsadzona była dziesiąta edycja imprezy zorganizowana w 1998 r., w której udział wzięło 204 zawodników.
Wtedy jednak do szkół ozimskich uczęszczało dwukrotnie więcej uczniów, co było efektem ówczesnego wyżu demograficznego. Dlatego też za sukces należy uznać liczbę 114 zawodników, podzielonych na 4 kategorie, którzy w pierwszą sobotę bieżącego miesiąca rywalizowało przy pięknej pogodzie, na niedawno zbudowanych na Stawie Dużym profesjonalnych pomostach. W wyniku 2,5 godzinnej rywalizacji wyłoniono najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach.  W kategorii przedszkolaków zwyciężyli:
1. Emilka Szyszka, 2. Kacper Zarębski, 3. Paulina Szymska.

 

Wśród uczniów szkół podstawowych najwartościowsze wyniki osiągnęli 1. Kasia Osada, 2. Dawid Sudoł, 3. Przemek Bujak,

natomiast w kategorii gimnazjów z sukcesem rywalizację zakończyli
1. Marek Kwieciński, 2. Patrycja Nadolna, 3. Kamil Zarębski.

 

Dla licznych gości przygotowano osobną kategorię i wśród nich najlepsi okazali się

1. Radek Dworaczek, 2. Dawid Pyka, 3. Karolina Pyka.

 

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Ozimku przed szkołami w Dylakach i Grodźcu. Wśród gimnazjów lepsze okazało się Gimnazjum ZS w Ozimku, przed Gimnazjum nr 1 w Ozimku.

 

Zawody swoją obecnością zaszczycił Burmistrz Ozimka Jan Labus, który w asyście Pani Aldony Koczur- kierownika administracji Osiedla Ozimek OSM „Przyszłość”, Prezesa Okręgu PZW Opole- Wiesława Misia i Prezesa Koła w Ozimku- Krzysztofa Sucheckiego wręczał liczne i bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zawody zrealizowane zostały przy finansowym wsparciu Burmistrza Ozimka, Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej w Ozimku, Rady Osiedla Ozimek OSM „Przyszłość”, która dla wszystkich zawodników jak i organizatorów ufundowała, z okazji 60-lecia istnienia Opolskiej Spółdzielni Mieszkaniowej,  okolicznościowe koszulki w wielce wymownym hasłem „ Rośniemy Razem”.

 

Wszyscy uczestnicy imprezy, których łączna liczba przekroczyła 250, na jej zakończenie wzieli udział we wspólnym grillowaniu, przygotowanym przez działaczy koła.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Ile masz lat? (dotyczy członków PZW)
< 16
16-17
18-26
27-40
41-65
> 65
Głosuj wyniki

Na skróty