Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wędkarski Dzień Dziecka nad stawem w Niemysłowicach

Aktualności | 2018-06-12 | Publikujący: Koło PZW Prudnik

 

W niedzielę 10 czerwca nad stawem w Niemysłowicach odbyły się spławikowe zawody wędkarskie z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. Podobnie jak w roku ubiegłym impreza zgromadziła wodą kilkudziesięciu młodych wędkarzy. Dwugodzinną rywalizację poprzedziła poranna zbiórka uczestników. Oklaskami przyjęci zostali zaproszeni na uroczystość rozpoczęcia zawodów zaproszeni goście - Pani Poseł na Sejm RP Katarzyna Czochara oraz Prezes Zarządu Okręgu PZW w Opolu kol. Wiesław Miś, który po wygłoszeniu krótkiego przemówienia wręczył pani Poseł przyznany jej przez Zarząd Okręgu "Medal za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa Opolskiego", jako dowód wdzięczności za wieloletnie wspieranie prudnickiego Koła w pracy z młodzieżą. W ciepłych słowach podkreślał, że bez ciężkiej pracy i konkretnych form wsparcia związek nie odnosił by aż tak wielu licznych sukcesów w tej dziedzinie, przytaczając m. in. przykład członka sekcji młodzieżowej z Prudnika, który w lipcu br. będzie reprezentował nasz kraj w międzynarodowym obozie wędkarskim w Strasburgu.

Po oficjalnym rozpoczęciu zawodów przystąpiono do wędkowania. Okazało się, że pomimo pięknej pogody uzyskiwane wyniki nie były najlepsze, ponieważ nie wszystkim zawodnikom udało się złowić rybę. Dzieci, którym nie dopisało szczęście w wędkowaniu mogły spróbować swoich sił w przygotowanych przez członków zarządu prudnickiego koła konkurencjach sprawnościowych. Były to biegi w workach, strącanie piłkami piramidy ułożonej z puszek i rzut kulą zanętową do celu. W tej ostatniej konkurencji, zaliczanej do oficjalnych dyscyplin wędkarstwa młodzieżowego, organizatorzy wyróżnili pucharem najlepszego uczestnika konkurencji Michała Kaczorowskiego. Dodatkowo przyznano także cztery nagrody rzeczowe dla Stanisława Dendewicza, Zuzanny Stawrowskiej i Karoliny Wolak.

Po zakończeniu zabaw sprawnościowych przystąpiono do ogłoszenia zwycięzców. W kategorii 6-11 lat nagrodzono 17 najlepszych uczestników, a pierwsza trójka przedstawia się następująco:

I miejsce - Święcki Alan - 1295 g.

II miejsce - Leicht Maja - 1130 g.

III miejsce - Łapiak Wojciech - 505 g.

W grupie wiekowej 12-16 lat tylko siedmiu zawodników złowiło ryby a w śród nich najlepsi byli:

I miejsce - Ptak Jakub - 190 g.

II miejsce - Adamczuk Szymon - 145 g.

III miejsce - Tomczak Piotr - 115 g.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji zawodów należą się naszym sponsorom, dzięki którym uświetniono dzieciom zabawę! Dzięki wsparciu rzeczowemu i finansowemu dzieci otrzymały paczkę ze słodyczami, lody, napoje, ciasto oraz kiełbasę z grilla. W tym roku wsparli nas: Poseł na Sejm RP - Katarzyna Czochara, Sklep Wędkarski „ Amur ”, Zakład Usług Komunalnych, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Zakład Energetyki Cieplnej, Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, Nadleśnictwo Prudnik, Zakład Cukierniczy „Wafelek ” ul. Sadowa 19, Kaufland Prudnik, Centrum Budowlane „ Twój Dom ” Suszczyńscy, Sklep Spożywczy Lewiatan Rudziczka, Manfred Chrząszcz - Skład Opałowy ul. Zielona 1, Władysław Kwinta, Jarosław Wyspiański, Roman Tomczak, Okręg PZW Opole.

Dziękujemy także tym wszystkim sponsorom, którzy chcą pozostać anonimowi ! Pozostałe fotki w galerii

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Będąc na urlopie wędkujesz ...
sam
z kolegami
z żoną
z dzieckiem
z dalszą rodziną
Głosuj wyniki

Na skróty