Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Dzień Dziecka nad zalewem Muchawka

Aktualności | 2018-06-14 | Publikujący: Okręg PZW w Siedlcach

Ha, cóż to była za niedziela, upalna, gorąca i pełna emocji. Kolejny raz udało się zorganizować Piknik Wędkarski z okazji Dnia Dziecka. Rękę do tego przyłożyli wędkarze z pięciu siedleckich Kół Polskiego Związku Wędkarskiego pod patronatem Zarządu Okręgu PZW w Siedlcach. W promieniach słońca na starcie zawodów wędkarskich stawiło się dziewięćdziesięcioro siedmioro zawodniczek i zawodników w wieku od trzech do czternastu lat.

Dzieciaki zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe, zapisy trwały godzinę, po czym zawodnicy ruszyli na stanowiska wokół siedleckiego zalewu „Muchawka”.

Na stanowiskach dzieciaki wspólnie z opiekunami szykowały zanęty i sprzęt.

O godzinie 900 dźwięk pistoletu sygnałowego rozpoczął rywalizację. Uczestnicy chwycili za wędki, zanęta poszła do wody, oczekiwania były ogromne.

W tym roku upał nie sprzyjał łowieniu dużych ryb. Mimo tego ponad połowa zawodników złowiła ryby.

Służba medyczna czuwała nad bezpieczeństwem, na szczęście nie zdarzył się żaden wypadek.

Odwiedzili nas dziennikarze radia ESKA Siedlce, którzy relacjonują wszystkie, ważne wydarzenia w regionie.

Sędziowie zważyli wszystkie złowione okazy, a zawodnicy z radością uwolnili każdą rybę. Zajęło to sporo czasu ze względu na dużą liczbę zawodników i ryb. Dzieciaki systematycznie schodziły się na teren „Cichej Stanicy” by posilić się i zabawić przy muzyce.

Tymczasem komisja sędziowska podsumowała wyniki i przygotowywała się do wręczenia nagród.

Nagrody zwycięzcom wręczał Kapitan Sportowy Zarządu Okręgu PZW w Siedlcach, Wiesław Lipiec oraz Prezes Koła PZW Nr 48 „Refleks”, Bartosz Mikulski.

Radość i uśmiech na twarzy naszych młodych adeptów wędkowania warte są wszystkich pieniędzy sponsorów i pracy zespołu organizatorów. Każde dziecko zostało otrzymało upominki wędkarskie i nie tylko, a to wszystko dzięki hojnym ludziom, którzy otworzyli serca i portfele. Dzięki ponad trzydziestu sponsorom, wśród których byli debiutanci i wieloletni „wyjadacze” spośród naszych przedsiębiorców, dzieci zostały wyjątkowo hojnie obdarowane. Każde dziecko zostało też poczęstowane czymś pysznym po zakończeniu zawodów.

Na koniec pikniku, w wielu konkursach zorganizowanych przez Kolegę Piotra Szupłaka ze Studia Bass, najbardziej wytrwali wygrali mnóstwo cennych nagród. Organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom za udział i sponsorom za wsparcie w organizacji tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej, jeszcze fajniej i jeszcze więcej dzieci weźmie udział w imprezie.

Krótkie podsumowanie.

Łowione ryby to płotki, wzdręgi, karasie, karpie, małe leszczyki i krąpie. Zwycięzca złowił karpia o masie blisko 1000 gram. Warto zaznaczyć, że łowca ma tylko 6 lat i zostawił daleko w tyle starszych i bardziej doświadczonych zawodników.

Wszystkie „okazy” odzyskały wolność, bezpośrednio po zważeniu. Dla niektórych, początkujących wędkarzy był to najważniejszy moment całej imprezy.

Dzięki uprzejmości właścicieli „Cichej Stanicy” nad zalewem, którzy kolejny raz nieodpłatnie udostępnili teren, zakończenie zawodów odbyło się przy grillu i muzyce. Pięcioro zwycięzców z każdej kategorii wiekowej zostało obdarowanych pięknymi nagrodami, a troje zostało dodatkowo uhonorowanych okolicznościowymi pucharami.  Wręczone zostały nagrody dodatkowe, dla najmłodszego uczestnika, dla najlepszej zawodniczki, a także upominki dla wszystkich młodych Pań, które wzięły udział w rywalizacji. Zarząd Okręgu PZW w Siedlcach ufundował wyjątkowy puchar dla łowcy największej ilości ryb, dodatkowo zostali wyróżnieni łowcy najciekawszego okazu, którym okazała się dorosła kaczka.

W trakcie tych emocjonujących chwil dla każdego z uczestników znalazły się drobne słodkości, wędkarski upominek i gorąca kiełbaska. W tym roku udało się pozyskać dużą grupę sponsorów, dzięki którym dzieciaki zostały obdarowane naprawdę hojnie. Wyjątkowe podziękowania należą się firmie „Traper” za przeogromną ilość wędkarskich prezentów, Zakładowi Utylizacji Odpadów za setki drobiazgów oraz hurtowni słodyczy „Euro-Net” za kilogramy pyszności, które mogliśmy wręczyć najważniejszym tego dnia gościom. Oczywiście nie umniejsza to roli pozostałych darczyńców, którym serdecznie dziękujemy. Bez Was ta impreza nie byłaby tak wyjątkowa.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim obecnym za uczestnictwo i zapraszają już za rok.

Dodatkowe, specjalne, podziękowania należą się patronom medialnym tego wydarzenia, czyli Telewizji „Wschód”, Radiu „Eska”, Tygodnikowi Siedleckiemu, Katolickiemu Radiu „Podlasie” oraz Miastu Siedlce za wsparcie przy informowaniu o imprezie przed jej rozpoczęciem i po zakończeniu.

 

Dziękujemy.

Wyniki:

 

„Maluchy” do lat 6:

 1. Szymon Olszewski (1600 gr. – najlepszy wynik zawodów i największa ryba)
 2. Jakub Drzymkowski
 3. Kacper Piekart
 4. Janek Harke
 5. Julka Mularewicz

 

„Dzieci” 7-10 lat:

 1. Marcin Miler
 2. Franek Trochimiak
 3. Ania Mazurczak
 4. Michał Kozak
 5. Igor Rutkowski

 

„Młodzicy” 11-14 lat:

 1. Bartek Dziedzic
 2. Kamil Kluska
 3. Gabriel Bazydło
 4. Bartek Kleszcz
 5. Magda Chromińska

 

Dziękujemy za zdjęcia Koledze Bogdanowi Skibie z Koła PZW Nr 34 „EKO” oraz Koledze Danielowi Subdzie z Koła PZW Nr 48 „Refleks”.

 

 

                                                                                                                                 Organizatorzy

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Czy byłeś na wędkarskiej wyprawie za granicą?
Tak
Nie
Wybieram się w tym roku
Głosuj wyniki

Na skróty