Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Posiedzenie Prezydium ZG PZW – czerwiec 2018

Aktualności | 2018-06-26 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

25 czerwca 2018 r. w Domu Wędkarza odbyło się posiedzenie Prezydium ZG. Obradom przewodniczył Prezes ZG, Teodor Rudnik. W posiedzeniu uczestniczyli - Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej kol. Jan Pszczoła, Przewodniczący Głównego Sądu Koleżeńskiego kol. Kazimierz Białas i przedstawiciel pełnomocnika ZG PZW w Okręgu koszalińskim kol. Tomasz Plewa .

 

Po wprowadzeniu poprawek zgłoszonych przez kol. Dariusza Dziemianowicza i kol. Wiesława Heliniaka zatwierdzono protokół z poprzedniego posiedzenia oraz przyjęto porządek obrad.

 

Wiceprezes ZG ds. organizacyjnych kol. Mirosław Iwański omówił projekt uchwały zatwierdzającej terminarz i tematykę posiedzeń Prezydium  i Zarządu Głównego na 2-gie półrocze 2018. Po dyskusji uchwała została podjęta.

 

Następnie kol. M.Iwański przedstawił projekt uchwały ZG w sprawie nadania sztandaru Polskiego Związku Wędkarskiego Kołu PZW nr 178 Miętus – Okręg w Poznaniu. Projekt został przyjęty i skierowany do ZG.

 

Skarbnik ZG kol. Jerzy Leus przedstawił zestawienie wyników działalności organizacyjno-finansowej jednostek organizacyjnych Polskiego Związku Wędkarskiego i projekt uchwały zatwierdzającej. Członkowie Prezydium po dyskusji podjęli uchwałę zatwierdzającą.

 

Wiceprezes ds. sportu kol. Zbigniew Mośko przedstawił projekty uchwał w sprawie:

- ustalenia składu reprezentacji na Mistrzostwa Świata seniorów w wędkarstwie muchowym – Włochy 2018;

- ustalenia składu reprezentacji na Mistrzostwa Świata kadetów (U15) w wędkarstwie spławikowym – Włochy 2018;

            - ustalenia składu reprezentacji na Mistrzostwa Świata juniorów (U20) w wędkarstwie spławikowym – Włochy 2018;

- ustalenia składu reprezentacji na Mistrzostwa Świata młodzieży (U25) w wędkarstwie spławikowym – Włochy 2018;

- ustalenia składu reprezentacji na Mistrzostwa Świata w wędkarstwie spinningowym z łódek – Anglia 2018;

- ustalenia składu reprezentacji na Mistrzostwa Świata kobiet w wędkarstwie spławikowym - Wrocław / Polska 2018;

           - ustalenia składu reprezentacji na IV Międzynarodowy Obóz Młodzieży EAF – Strasburg 2018.

Uchwały zostały podjęte.

 

Kol. Beata Olejarz – Sekretarz ZG, omówiła wnioski o nadanie odznak honorowych i okolicznościowych PZW dla okręgów Bielsko-Biała, Chełm, Gorzów Wlkp., Kielce, Konin, Kraków, Poznań, Rzeszów, Skierniewice, Szczecin i Zielona Góra oraz przedstawiła projekt uchwały. Uchwała została podjęta.

 

Następnie przewodniczący wszystkich komisji problemowych ZG, przedstawili informację z bieżącej działalności poszczególnych komisji. Wice Prezes ds. organizacyjnych kol. M.Iwański w swojej wypowiedzi, przedstawił informacje na temat spotkań członków Komisji organizacyjnej ZG z przedstawicielami okręgów na tzw. spotkaniach strefowych i o wnioskach na nich zgłaszanych. Wice Prezes ds. ochrony i zagospodarowania wód kol. W.Heliniak poinformował o stanie zaawansowania prac nad zmianami do Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb PZW oraz zdał obszerną relację z XXIII Krajowej Konferencji Rybackich Użytkowników Jezior, Rzek i Zbiorników Zaporowych, która odbyła się 6-8 .06.br. w Zalesiu k. Barczewa

 

Dyrektor Biura ZG  przedstawiła członkom Prezydium informacje z prac biura ZG. Poinformowała m.in. o wprowadzonych nowych procedurach w pracy biura i wprowadzanych zmianach w strukturze organizacyjnej.

 

Kol. W.Heliniak przedstawił sprawozdanie dotyczące oceny stanu gospodarki wędkarsko-rybackiej w PZW w roku 2017. Sprawozdanie zostało przyjęte.

 

Na zakończenie posiedzenia kol. T.Plewa, przedstawił relację z przebiegu prac pełnomocnika ZG PZW w Okręgu PZW w Koszalinie. Poinformował o wprowadzonych zmianach w strukturze zatrudnienia i prowadzonych pracach w Ośrodku Zarybieniowym „Liśnica”. Po dyskusji Prezes ZG T.Rudnik podziękował pełnomocnikowi ZG kol. S.Połomskiemu i T.Plewie za dotychczasowe działania i zaangażowanie.

 

(MM)

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Jaką metodę wędkowania preferujesz?
spławikową
gruntową
spinningową
muchową
podlodową
morską
Głosuj wyniki

Na skróty