MAMY ZNÓW MISTRZYNIĘ ŚWIATA !

Aktualności | 2018-07-23 | Publikujący: Okręg PZW w Kielcach

Na mistrzostwach świata juniorów w wędkarstwie rzutowym, które odbyły się w Puławach w dniach 19 - 22 lipca 2018 r. w reprezentacji Polski wystąpiły dwie zawodniczki okręgu kieleckiego PZW, Natalia Zaczek i Magdalena Serafin z koła PZW w Brodach.
Spisały się znakomicie zdobywając 5 medali.
Po 6 latach przerwy od sukcesów poprzedniego, „złotego" pokolenia naszych juniorek i juniorów (Magdalena Kuza, Jagoda Żebrowska, Maciej Kuza), nasza zawodniczka ponownie została mistrzynią świata juniorek. Tytuł zdobyła w Puławach 16-letnia Natalia Zaczek w odległości spinningowej, uzyskując w finale 59,70 m. Natalia zdobyła jeszcze dwa brązowe medale, tym razem w konkurencjach docelowych. W skishu muchowym (75 pkt na 100 w finale) i w Arenbergu (90 pkt w finale). W łącznej końcowej klasyfikacji mistrzostw Natalia Zaczek otarła się o podium, zajmując IV miejsce. Warto dodać, że Natalia wystartowała we wszystkich 5 finałach przewidzianych programem mistrzostw świata!
Druga nasza reprezentantka, Magdalena Serafin zdobyła dwa srebrne medale. W skishu muchowym uzyskała wynik 85 pkt w finale, przegrywając z Czeszką Lenką Tichą (90 pkt), a w klasyfikacji drużynowej, wspólnie z Darią Walendowską z Poznania, dały się pokonać tylko Czeszkom.
Całą reprezentacja Polski odniosła na mistrzostwach w Puławach wielki sukces zdobywając aż 20 medali (6 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych).
Wielkie gratulacje!
Sędzią Głównym mistrzostw świata - po raz pierwszy w karierze sędziowskiej - był przedstawiciel naszego okręgu, Jacek Kuza - sędzia klasy międzynarodowej. Kierownikiem jednej z rzutni była Renata Kuza, sędzią punktowym Maciej Kuza (wszyscy koło PZW w Busku), sędzią sekretarzem Aleksandra Serafin z koła w Brodach.