Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki zawodów

XVII Wędkarki Piknik Rodzinny - 28-29.07.2018r.

Wyniki zawodów | 2018-08-02 | Publikujący: Dorohusk

     Już po raz 27, w dniach 28 - 29 lipca, wędkujące rodziny z Koła PZW w Dorohusku, spotkały się na corocznym pikniku aby aktywnie wypoczywać, poczuć emocje rywalizacji, a zwłaszcza dobrze się bawić. Jak co roku pierwszego dnia pikniku odbył się spływ kajakowy rzeką Bug. W tym roku 20 osób przemierzało rzekę na 20 kilometrowym odcinku Świerże - Siedliszcze.

 

Następnego dnia w niedzielę, 20 rodziny (około 80 osób) uczestniczące w dalszej części pikniku spotkały się nad zalewem Husynne. Głównym punktem dnia były zawody wędkarskie, w których udział brać mogli wszyscy, związani rodzinnie lub nie z jednym tylko warunkiem, kapitan drużyny (rodziny) musiał być członkiem naszego koła. Bez względu na liczebność drużyny, która była nieograniczona, jednocześnie można było łowić na nie więcej niż dwie wędki. Sielankowa atmosfera sprawiła, że część rodzin bardziej preferowała wypoczynek i rekreację, a inni rywalizację sportową. Po dwóch i pół godzinach wędkowania i zważeniu złowionych ryb, które oczywiście wróciły do wody, okazało się, że w zawodach zwyciężyła rodzina Pawła Pędzińskiego, a kolejne miejsca zajęły rodziny Tomasza Kołtuniuka i Zbigniewa Wierzbickiego. W trakcie wędkowania odbyła się "zgadywanka" z zakresu regulaminu amatorskiego połowu ryb, przepisów dotyczących wędkowania na rzece Bug, historii koła, oraz ogólnej wiedzy przyrodniczej. Najgłębszą wiedzą wykazała się rodzina Mirosława Mazurka, a na kolejnych miejscach uplasowały się rodziny: Pawła Kaszowskiego i Rafała Guzowskiego. Po zejściu ze stanowisk na uczestników czekały grillowane kiełbaski ufundowane przez Pana Grzegorza Keniga, właściciela ośrodka wypoczynkowego nad zalewem Husynne "Trzy Siostry".

 

Wzmocnieni posiłkiem uczestnicy pikniku przystąpili do dalszych rywalizacji, które wyzwalały niemałe emocje wśród zawodników jak i dopingujących ich rodzin.

 

W poszczególnych konkurencjach czołowe lokaty zajęli:

 

- sprawnościowy połów rybek na czas - dzieci do 8 lat:

 

1. Kamil Oleszczuk

 

2. Nikola Charuk

 

3. Krzysio Walczuk

 

dzieci 8 - 16 lat:

 

1. Piotrek Oleszczuk

 

2. Zuzia Chwyć

 

3. Piotrek Masełko

 

rzut kaloszem kobiet:

 

1. Katarzyna Brzoskowska

 

2. Krystyna Oleszczuk

 

3. Cecylia Stelmaszuk

 

W konkursie „najmłodszy uczestnik pikniku” zwyciężył Ignaś Wierzbicki - wiek - 7 miesięcy i 2 dni.

 

Wszystkie rodziny i zawodnicy biorące udział w poszczególnych konkurencjach otrzymały drobne upominki - sprzęt AGD, a dzieci "ryby przytulanki", których producentem i jednocześnie fundatorem wszystkich nagród był wywodzący się z Dorohuska Pan Piotr Sobinek właściciel firmy GABY s.c. z siedzibą w Krakowie. Zarząd koła dziękuje panu Piotrowi za kolejny rok sponsoringu, jak i wszystkim którzy pomogli finansowo, rzeczowo i organizacyjnie w przygotowaniu i przeprowadzeniu pikniku, a zwłaszcza: Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Turystyki w Dorohusku, oraz rodzinie państwa Kowalczyków i Masełków.

 

W trakcie pikniku można było dołożyć przysłowiowy grosik do budowy w Dorohusku pomnika „100 lecia odzyskania niepodległości” wykupując cegiełki rozprowadzane na ten cel.

Sędzią głównym zawodów był i nad całością czuwał kol. Roman Skurzewski.

Całość zdjęć zamieszczona zostanie w "naszych galeriach" w terminie późniejszym.

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Ile masz lat? (dotyczy członków PZW)
< 16
16-17
18-26
27-40
41-65
> 65
Głosuj wyniki

Na skróty