Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wiadomości Wędkarskie 9/2018

Aktualności | 2018-08-14 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Drodzy Czytelnicy!

 

Tegoroczne upały niedługo odejdą w zapomnienie i nastanie normalna pogoda, sprzyjająca wędkowaniu przez cały dzień. Rzeki najszybciej schładzają swoje wody i właśnie w nich z końcem lata powinniśmy szukać okazów. Nasz autor, Józef Wróblewski, zaprasza na łowienie wielkich leszczy. Poleca długą wędkę ze spławikiem i skróconym zestawem, bo nie ma lepszego sposobu na rzeczne leszcze od przepływanki. Technika łowienia jest na tyle prosta, że poradzi sobie z nią każdy wędkarz – „Duże leszcze na przepływankę” str. 16.

 

Wrześniowa rzeka potrafi obdarzyć wielką brzaną. To ostatni dzwonek, aby jeszcze w tym sezonie zmierzyć się z tą silną i waleczną rybą. W lipcowych „WW” pisaliśmy, jak łowić brzanę na naturalne przynęty. Tym razem zachęcamy do spinningowania. Na dobre brania można liczyć o każdej porze dnia, a sukces powinny zapewnić pękate woblery długości 4–5 cm. Więcej szczegółów w artykule Kamila Walickiego pt. „Baba z wąsem” na str. 24.

 

Wrzesień to również dobry czas na ryby drapieżne. Doskonale zaczynają żerować okonie i szczupaki. Na okoniowe żniwa w jeziorach, starorzeczach czy zbiornikach zaporowych nadejdzie jeszcze pora. Teraz proponujemy wyprawę na okazy buszujące w rzekach. Naprawdę warto. Rzeczne okonie uparcie trzymają się dna. Czają się wśród roślinności, kamieni i patyków. I, co ciekawe, aktywnie żerują na metrowej głębokości. Na co je łowić i jak tropić w małych i dużych rzekach radzi Paweł Ściborowski w materiale pt. „Sposoby na rzeczne okonie” na str. 12.

 

Miłośnikom szczupaka polecamy odwiedzenie podwodnych łąk – niegłębokich blatów porośniętych roślinnością. Wraz ze spadkiem temperatury cętkowane drapieżniki chętnie wracają na zieleniące się wywłócznikiem i rdestnicą płycizny. Ale brania należy spodziewać się również w głębszej wodzie, tuż za blatem, przy uskoku dna. Polecam tekst Kamila Walickiego pt. „Z jednego ustawienia” na str. 28.

 

Zachęcam do lektury pozostałych artykułów, w tym opisów łowisk. Na Waszą prośbę, w kolejnych numerach „WW” będziemy tę rubrykę poszerzać.

 

Życzę Wam udanych połowów i wymarzonych okazów z wrześniowej rzeki!

 

 

          Redaktor Naczelny
          ANDRZEJ ZIELIŃSKI

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Jaką metodę wędkowania preferujesz?
spławikową
gruntową
spinningową
muchową
podlodową
morską
Głosuj wyniki

Na skróty