Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Relacja z Wędkarskich Zawodów Charytatywnych pomoc dla Dorotki

Dorotka

Corocznie w terminarzu zawodów koła „Sum" z Nowej Rudy nie może zabraknąć takiej imprezy jak WĘDKARSKIE ZAWODY CHARYTATYWNE .W tym roku odbyły się one na akwenie w Dzikowcu w dniu 26 sierpnia 2018r. Uczestników tegorocznej imprezy od samego rana przywitał deszczyk , ale w miarę upływu czasu aura stawała się coraz przyjemniejsza. Na listy startowe zapisało się 23 zawodników i zawodniczek łącznie z młodzieżą która też chętnie próbowała swoich sił w tej dyscyplinie sportowej. Nie od dziś wiadomo że akwen w Dzikowcu cieszy się dobra opinią i jest chętnie odwiedzany przez wędkarzy. Zbiornik nie należy do łatwych i jest raczej chimeryczny. Na pocieszenie można stwierdzić że jest dość dobrze zarybiony. Występuje tutaj rożna populacja ryb , łącznie z sandaczem. Zawody tradycyjnie zaczynają się odprawą . Przybyłych zawodników i gości wita prezes koła „Sum" Wacław Kuczyński. W dalszej części kapitan sportowy kola Grzegorz Kozak omówił zasady wędkowania. Uzgodniono czas rozpoczęcia rywalizacji na godz.9.3o.
Już od pierwszych minut zawodów do siatek zawodników wpadają dorodne płocie, ukleja, leszczyk oraz jaź. Była to dominująca ryba dzisiejszych zmagań wędkarskich. O godz.13.3o sędzia główny kończy zawody. Czas na posiłek jaki został przygotowany przez organizatora dzisiejszej imprezy, czyli tradycyjna kiełbaska z rożna, ciasto upieczone przez panie z Dzikowca, oraz zimne napoje.
Około godz.14 otwiera aukcje Grzegorz Kozak wraz Rafałem Radzikiem. Zostają zlicytowane najróżniejsze przedmioty podarowane przez sponsorów, a było tego sporo . W sumie z wpisowego i licytacji uzbierała się całkiem niemała sumka w kwocie 2415 zł. która zostanie przekazana na konto fundacji „SALVATOR" z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację Dorotki. Bo o to w tym wszystkim chodziło.
Dzisiejsze zawody wędkarskie wygrywa Józef Długosz(koło Wałbrzych Miasto) z całkiem niezłym wynikiem 6740 pkt. Drugą lokatę zajmuje Konrad Kuchciak (koło z Kłodzka) z wynikiem 5980 pkt. Trzecie miejsce wywalczył Waldemar Szywała (koło Wałbrzych Lokomotywa)z wynikiem 5230 pkt. Gratulacje dla zwycięzców. Pozostałe wyniki w załączniku.
Wielkie dzięki za przygotowanie tych zawodów ,które były pod każdym względem udane i należycie przeprowadzone dla kolegów Grzesia Kozaka oraz Rafała Radzika .Napracowali się chłopcy solidnie.
Serdeczne podziękowania dla sponsorów i wolontariuszy, dzięki którym impreza mogła się odbyć. Są to:
- Warsztat Belowski
- BrocoMarsche
- Joanna Kusiakiewicz - Zyzda
- Marek Kusiakiewicz
- „Duet" Sklep Spożywczo-Przemysłowy Agnieszka Raganowska
- Beata Juśków i Katarzyna Strojek
- „To i Owo" Ewa Tracz
- Lodziarnia Ryszard Kąfera
- „Autocolor" Mirosław Janus
- Sklep Zoologiczny Mrukowski Krzysztof
- Restauracja „Pod Filarami" Krzysztof Ziebicki
- Kwiaciarnia Anna i Janusz Baran
- Autocześci Markiewicz
- Firma „Stawros" Waldemar Stawiarz
- MINIEUROLAND Jarosław Ptakiewicz i Alicja Szczepańska
- Sandra Fidurska
- Pani Sołtys Agnieszka Tomczuk oraz Rada Sołecka Dzikowca
- Marta Hruszczak-Głąb
- Marta Bojanko
- Fryzjerstwo Alan Stachowiak
- Dariusz Skoczylas
- Piotr Gurzęda
- Ryszard Telus Video
- Ryszard Weglarz
- Kazimierz Łaskarzewski
- Jan Przysiecki
- oraz cały Zarząd Koła „Sum" 
https://photos.app.goo.gl/hzh2sPUS7P8pdHvV7
Opracował R.Telus

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Jaką metodę wędkowania preferujesz?
spławikową
gruntową
spinningową
muchową
podlodową
morską
Głosuj wyniki

Na skróty