Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich w Suwałkach.

Aktualności | 2018-08-30 | Publikujący: Okręg PZW w Ciechanowie

W dniach 23 - 26. 08.2018r. w Suwałkach odbyła się Ogólnopolska Olimpiada w Sportach Wędkarskich organizowana przez Okręg PZW Białystok. Do rywalizacji przystąpiło 17 drużyn z całej Polski oraz zawodnicy indywidualni - 54 zawodników zmagało się  w 3 kategoriach wiekowych – młodzieży do 12, 14 i 16 lat.

Była to już trzecia,  finałowa odsłona Olimpiad – wcześniej odbyły się takie zawody w Pińczowie i w Bolesławcu.

Okręg PZW Ciechanów reprezentowali: do lat 12 - Miłosz Bochenek z Koła PZW Żuromin, do lat 14 - Maciej Jastrzębski z Koła PZW Nowe Miasto i do lat 16 - Mateusz Lipski z Koła PZW Żuromin pod opieką V- ce Prezesa Z.O. ds. Młodzieży Eugeniusza Bochenka.

Nasza reprezentacja wyłoniona została na podstawie wyników uzyskanych na obozach wędkarskich w Hartowcu. Program olimpiady obejmuje 4 konkurencje: wędkarstwo rzutowe (skish, Arenberg i rzut na odległość), zawody sprawnościowe, konkurs wiedzy ekologiczno - wędkarskiej i zawody spławikowe.

W piątek (23.08) rozegrano trzy pierwsze konkurencje, w których nasi reprezentanci uplasowali się w środku stawki startujących drużyn. Najlepszy wynik uzyskał Mateusz w zawodach sprawnościowych zajmując 4 miejsce. W sobotę (25.08 )rano miał miejsce wyjazd do Augustowa, gdzie na rzece Netta odbyły się zawody spławikowe. Łowiono w trzech 18 osobowych sektorach podzielonych według kategorii wiekowych. Pogoda tego dnia nie rozpieszczała uczestników a  padający deszcz w ostatniej godzinie łowienia, zamienił się w ulewę. Mimo to wszyscy walczyli dzielnie do końca. Miłosz z wynikiem 3045 punktów zajął  2 miejsce w grupie 12 - latków, Maciek z wynikiem 2020 zajął 8 miejsce w grupie 14- latków, a Mateusz z wynikiem 2990 zajmuje 2 miejsce w grupie 16- latków. Drużynowo w zawodach spławikowych zajmujemy 2 miejsce za Okręgiem Mazowieckim, wyprzedzając Okręg PZW Katowice.

Olimpiadę w Suwałkach nasza drużyna ukończyła ogółem na 10 pozycji a miejsca naszych zawodników w klasyfikacji indywidualnej to: Miłosz 11 miejsce, Maciej 11 miejsce a Mateusz zajął 7 miejsce.

Olimpiady to cykl 3 zawodów. Nasza drużyna niestety nie brała udziału w pierwszej edycji w Pińczowie. Pomimo to, biorąc udział w dwóch Olimpiadach w Bolesławcu i Suwałkach, w klasyfikacji końcowej uplasowała się na 10 miejscu w kraju, a nasi zawodnicy zajęli w tej końcowej klasyfikacji indywidualnie następujące miejsca: Miłosz 10 miejsce, Maciej 11 miejsce i Mateusz 9 miejsce.

Gratulujemy drużynie, zawodnikom i opiekunowi.