Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

"Zakończenie wakacji" - relacja

Aktualności | 2018-09-18 | Publikujący: Koło PZW Mełgiew

 

Koniec sierpnia zwiastuje jedno - koniec wakacji. A jak koniec wakacji, to na naszym łowisku odbywają się z tej okazji tradycyjne zawody dla dzieci. Tym razem zbiegło sie to z datą 1 września, a więc początkiem roku szkolnego. No może jeszcze nie całkiem, gdyż zawody odbyły się w sobotę.

 

Na starcie pojawiło się 40 młodych adeptów wędkarstwa. Słoneczna pogoda zapowiadała wspaniałą imprezę. Każdy liczył na dobre brania, bo informacje z porannych połowów na to wskazywały.

 

Po losowaiu każdy udał się na swoje stanowisko. Strzał sędziego Kazimierza Puławskiego rozpoczął dwugdzinną turę łowienia metodą spławikową. Pomimo dobrej pogody łowienie utrudniał wiejący wiatr, który sprawiał, że tafla zbiornika nr 2 była mocno pofalowana i zestawy na stanowiskach były spychane w bok. Jednak co chwilę słychać było okrzyki radości świdczące o złowionych rybach: karpiach, płociach, wzdręgach, okoniach, uklejach czy leszczach.

 

Po zakonczeniu łowienia i zważeniu ryb najlepszmi okazali się:

 

Grupa najmłodsza:

I miejsce - Julia Kryska

II miejsce - Filip Wójcik

III miejsce - Emilia Postek

 

Grupa średnia:

I miejsce - Adrian Boczek

II miejsce - Klaudia Szylak

III miejsce - Jakub Wójcik

 

Grupa najstarsza:

I miejsce - Jakub Kozioł

II miejsce - Marta Warda

III miejsce - Szymon Chmielewski

 

Oceniając umiejętności i zaangażowanie w trakcie zawodów, to dla wszystkich naszych najmłodszych wędkarzy należą się ogromne brawa. Dlatego też każdy z uczestników otrzymał ufundowane wyprawki szkolne oraz dyplom, zaś najlepsi zostali nagrodzeni pucharami, które wręczał prezes koła Adam Przytuła wraz z Magdaleną Wójcik i Michałem Piotrowiczem, który wsparli zarząd koła przy organizacji zawodów, za co składamy serdeczne podziękowania.

 

Na zakończenie wszyscy spotkali się na poczęstunku, w trakcie którego słychać było pełne wrażeń opowieści z przebiegu zawodów.

 

Idzie jesień. Mamy nadzieję, że pomimo rozpoczęcia roku szkolnego, obowiązki szkolne nie przeszkodzą naszym młodym wędkarzom bywać na łowisku. A następne zawody już z okazji "Dnia Dziecka". Przecież to już niedługo. Do zobaczenia za rok

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Będąc na urlopie wędkujesz ...
sam
z kolegami
z żoną
z dzieckiem
z dalszą rodziną
Głosuj wyniki

Na skróty