Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

"Złoty Haczyk" - towarzyskie zawody spławikowe kadetów, juniorów i pań

Aktualności | 2018-09-17 | Publikujący: Okręg PZW w Ciechanowie

W niedzielę 16.09.2018r. tradycyjnie już na zbiorniku w Opinogórze rozegrane zostały Towarzyskie Okręgowe Zawody w Wędkarstwie Spławikowym Kadetów, Juniorów i Kobiet „Złoty Haczyk”, wieńczące rywalizację spławikową w tych kategoriach wiekowych. Do zawodów przystąpiło dwadzieścioro dwoje zawodników (8 pań, 9  kadetów i 5 juniorów). Według zamysłu, są to zawody czysto towarzyski z dopuszczoną nieco większą pomocą w trakcie wędkowania przez opiekunów zawodników. Dlatego też pojawiło się na nich zapewne nieco dzieci i młodzieży startujących w zawodach po raz pierwszy. Nie zabrakło także na starcie aktualnej mistrzyni kobiet i mistrza juniorów.

Pogoda jak na połowę września  wędkarsko nam dopisała. Było bardzo ciepło z lekkim wiatrem i słońcem święcącym od samego rana.

Zawodnicy łowili zgodnie z regulaminem z obowiązującymi wymiarami ochronnymi. Do siatek zawodników trafiało kilka dorodnych karasi złotych.  Były również leszczyki, płocie, jazie i kilka linów. Kilku młodych adeptów wędkarskich musiało uznać wyższość okazałym rybom. Nie wytrzymywały zmagań całe zestawy lub przypony. A brania …. Ryby były bardzo chimeryczne i trzeba było reagować na niewielkie drgnięcie spławika. W porównaniu z seniorskimi zawodami sprzed 2 tygodni, widać było znaczącą różnicę w żerowaniu ryb na niekorzyść młodzieży.  Dlatego wielkie brawa dla wszystkich uczestników, bo niemal nikt nie zszedł o kiju z łowiska. Szczególnie wielkie brawa dla tych najmłodszych, którzy rozpoczęli tymi zawodami przygodę z wędką.

A wyniki?? Nie były co prawda najważniejsze. ale zwycięzców nie wypadało nie wyłonić. Nie obyło się też bez kilku sporych niespodzianek podsumowując wyniki.

Najlepszymi w poszczególnych kategoriach okazali się :

Kadeci  – Maciej Łaniewski z Koła PZW w Opinogórze

Juniorzy – Aleks Kołakowski z Koła PZW w Pułtusku

Kobiety – Gertruda Banach  z Koła PZW w Żurominie.

Najmłodszym uczestnikiem był Karol Mikłowski (11 lat) z Koła PZW w Ciechanowie a największą rybę ( karaś złoty) złowił Adrian Borczak (13 lat) z Koła PZW w Opinogórze  – 935 g.

Gospodarzem zawodów było Koło PZW w Opinogórze na czele z Prezesem Koła jako Sędzią Sektorowym kol. Marcinem Karpikiem. Sędzią Głównym zawodów był Aleksander Falkiewicz z Koła PZW w Żurominie, który wraz z Prezesem Zarządu Okręgu Henrykiem Grześ dokonali wręczenia najlepszym pucharów i wszystkim uczestnikom upominków.

Bardzo duże podziękowania należą się Tomaszowi Lewandowskiemu z Koła PZW w Ciechanowie a także Andrzejowi Nowakowskiemu z Koła PZW w Mławie, którzy przekazali nam nieodpłatnie upominki, którymi mogliśmy obdarować wszystkich uczestników zawodów „Złoty Haczyk”.

Gratulacje dla zwycięzców, ale i pozostałych uczestników, którzy do końca walczyli i wytrzymali z nami.

 

Pełne wyniki znajdziecie w załącznikach.

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Jaką metodę wędkowania preferujesz?
spławikową
gruntową
spinningową
muchową
podlodową
morską
Głosuj wyniki

Na skróty