Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Z działalności SSR

W okresie styczeń - sierpień 2018 roku, strażnicy naszego koła przeprowadzili ok. 100 kontroli w rejonie zbiornika "ŁĄKA 409". W wyniku podejmowanych czynności nie stwierdzili oni, żadnych przypadków kłusownictwa jak również łamania przepisów wynikajacych z Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb. Świadczy to o dobrym przygotowaniu i znajomści RAPR przez członków naszego koła oraz gości odwiedzajacych nasz zbiornik. Wiedza naszych strażników pozwoliła również na udzielenie wyczerpujących odpowiedzi kontrolowanym wędkarzom na zadawane przez nich pytania w momencie kiedy mieli jakiekolwiek wątpliwosci dotyczące amatorskiego połowu ryb.

Od miesiąca lipca 2018, szeregi SSR zasilił nowy strażnik. Pozwoliło to, dzięki zwiekszeniu stanu osobowego SSR naszego koła, na zorganizowanie w okresie wakacyjnym, kilku patroli w porach wieczorowo - nocnych pod kątem przestrzegania zapisów o zakazie połowów nocnych. Nie stwierdzono takich przypadków.                                                                                                             Na podstawie Uchwały nr 57/2017 Zarządu Okregu PZW w Katowicach z dnia 27.10.2017 i Uchwały nr 60/2017 Prezydium ZO z dnia 23.11.2017 na zbiorniku Łąka 409 obowiązuje zakaz połowu nocą. Dozwolone jest wędkowanie jedną godzinę przed wschodem słońca oraz jedna godzinę po zachodzie słońca.

 

W miejscu tym należy wspomnieć, że kilku czlonków naszego koła, kontrolowanych między innymi w rejonie zbiorników Pławniowice 003 oraz Łąka 005 zostało przyłapanych na niestosowaniu się do RAPR. Przypadki te dotyczyły braków wpisów w zezwoleniach na amatorski połów ryb wędką.

 

Prosimy o szczegółowe zapoznawanie sie z obowiązującymi przepisami. W przypadku jakichkolwiek pytań można je wysyłać np. na skrzynkę e-mail koła lub dopytać podczas kontroli strażnika naszego koła. Żadne pytanie nie pozostanie bez udzielonej odpowiedzi !!!

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Ile masz lat? (dotyczy członków PZW)
< 16
16-17
18-26
27-40
41-65
> 65
Głosuj wyniki

Na skróty