Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

50-lecie programu zarybień rybami łososiowatymi

Aktualności | 2018-10-08 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

28 września 2018 roku w Nowym Targu odbyło się jubileuszowe posiedzenie Zespołu do spraw Zarybiania, pod tytułem „50-lecie systematycznego finansowania zarybiania dwuśrodowiskowymi rybami łososiowatymi”.

 

W obradach uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, członkowie zespołu, wielu hodowców, jak również przedstawiciele wielu instytucji związanych z Zespołem i jego historią. Wśród zaproszonych gości byli pracownicy Okręgowych Inspektoratów Rybołówstwa Morskiego, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Instytutu Rybactwa Śródlądowego, Morskiego Instytutu Rybackiego, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Zarządu Głównego i okręgów Polskiego Związku Wędkarskiego.

 

W trakcie posiedzenia omawiano zagadnienia dotyczące realizacji bieżących oraz planowanych na rok przyszły zarybień rybami łososiowatymi i węgorzem. Przedstawiając historię działalności Zespołu podkreślono bardzo ważną rolę, jaką odgrywa w jego funkcjonowaniu od samego początku, jego wieloletni i obecny przewodniczący Prof. Ryszard Bartel.

 

Uczestnicy zwiedzili również Ośrodek Zarybieniowy Polskiego Związku Wędkarskiego (Okręg Nowy Sącz), który został wybudowany w celu produkcji materiału zarybieniowego ryb łososiowatych. Przybyłych gości w imieniu Zarządu Okręgu PZW w Nowym Sączu przywitał Prezes ZO - kol. Zdzisław Kowalski. Po ośrodku oprowadzał i opowiadał o jego historii oraz obecnej roli - kierownik Maksymilian Krzyś.

 

Na zakończenie spotkania, szczególnie zasłużonym członkom Zespołu wręczono nadane przez Marka Gróbarczyka - Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, odznaki honorowe „Zasłużony Pracownik Morza”. W imieniu Ministra wręczył je Kamil Wojnar - Zastępca Dyrektora Departamentu Rybołówstwa.

 

Kol. Teodor Rudnik wręczając pamiątkową paterę, złożył w imieniu Zarządu Głównego PZW, na ręce profesora Ryszarda Bartla podziękowania za wieloletnie działania mające na celu odbudowę populacji troci i łososia w rzekach Polski. Prezes T. Rudnik przekazał również pamiątkową paterę z okazji „Jubileuszu 50-lecia programu finansowania zarybiania dwuśrodowiskowymi rybami łososiowatymi” dla Departamentu Rybołówstwa MGMiŻŚ.

 

[MM]

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Będąc na urlopie wędkujesz ...
sam
z kolegami
z żoną
z dzieckiem
z dalszą rodziną
Głosuj wyniki

Na skróty