Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wiadomości Wędkarskie 11/2018

Aktualności | 2018-10-15 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Drodzy Czytelnicy!

 

Jesień w pełni, nad wodą cicho, widać tylko wędkarzy. Jeziora, starorzecza i zbiorniki zaporowe pozbyły się letnich zakwitów, a szykująca się do zimowej wegetacji roślinność jest rzadsza, ułatwia wędkowanie. Nadszedł czas na dobre połowy ryb drapieżnych!

 

W krótkie listopadowe dni, kiedy na brania możemy liczyć przez cały dzień, zachęcamy do wyprawy na jesienne sandacze. Nasz autor, doświadczony łowca ryb drapieżnych – Kamil „Łysy Wąż” Walicki, radzi, aby sztuczne przynęty, w tym przypadku gumy, prowadzić leniwie i wolno, najlepiej techniką przedłużonego opadu. I nie stosować wabików mniejszych niż
12 cm. Więcej o tajnikach kuszenia sandaczy na spinning, w tym o kolorach przynęt i rewirach drapieżników, znajdziecie w artykule Kamila pt. „Taktyka na chłodną wodę” na str. 18.

 

Na listopadowe sandacze warto wybrać się również po zachodzie słońca, mimo że chłód i wiatr nie będą naszymi sprzymierzeńcami. Na taką wyprawę zaprasza miłośnik rzecznych zasiadek, Paweł Ściborowski. Najlepiej zabrać ze sobą woblery i po ciemku przeciągać je przy głębokiej rafie. Jak sam podkreśla, miejsce jest wymagające – dla prawdziwych twardzieli. Jednak wytrwałość bywa sowicie nagrodzona. Szczegóły w tekście Pawła pt. „Nocne sandacze z głębokiej rafy” na str. 14.

 

Czytelnikom, którzy chcieliby rozpocząć przygodę ze spławikową metodą kuszenia sandaczy, polecam tekst Józefa Wróblewskiego. Naszą przynętą będzie martwa rybka lub jej fragment. Jednym z powodów, dla których warto uprawiać ten styl wędkowania, jest jego ponadczasowa skuteczność. Jak przygotować finezyjny zestaw i jakich użyć komponentów, w tekście Józka pt. „Z martwą rybką na sandacza” na str. 21.

 

Zapraszam także do lektury pozostałych artykułów. Znajdziecie w nich wiele cennych porad i ciekawych informacji, które zebrali dla Was nasi najlepsi autorzy. Szczególnie polecam tekst Pawła Oglęckiego pt. „Nie fanaberia, lecz konieczność” na str. 38. To pierwszy artykuł z cyklu o prawidłowym postępowaniu z rybami, którym zamierzamy zwrócić wolność.

 

Życzę wszystkim Czytelnikom udanych połowów i połamania kija na listopadowych okazach!

 

Redaktor Naczelny
ANDRZEJ ZIELIŃSKI

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Ile masz lat? (dotyczy członków PZW)
< 16
16-17
18-26
27-40
41-65
> 65
Głosuj wyniki

Na skróty