Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Posiedzenie Prezydium ZG PZW – październik 2018

Aktualności | 2018-10-30 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

26 października 2018 r. w Domu Wędkarza odbyło się posiedzenie Prezydium ZG. W posiedzeniu uczestniczyli - Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej - kol. Dariusz Gacek, Przewodniczący Głównego Sądu Koleżeńskiego - kol. Kazimierz Białas, Rzecznik dyscyplinarny ZG – kol. Henryk Mach i pełnomocnik ZG PZW w Okręgu koszalińskim - kol. Sławomir Połomski. Obradom przewodniczył Prezes ZG – kol. Teodor Rudnik.

 

Po otwarciu posiedzenia przez Prezesa ZG, przyjęto porządek obrad i protokół z ostatniego posiedzenia.

 

Kol. T. Rudnik poinformował zebranych, że w związku z uchyleniem przez ZG w „Ordynacji wyborczej do władz i organów Związku”, zapisów dotyczących „5-letniego stażu”, postepowanie sądowe zostało umorzone.

 

Następnie omówiono projekty uchwał.

 

Prezes ZG - kol. T. Rudnik i Wiceprezes ds. organizacyjnych – kol. Mirosław Iwański przedstawili projekt uchwały w sprawie wykładni § 18 ust. 6 i 7,  § 26 ust. 1 i 2, §44 ust. 1 i 2 oraz § 54 ust. 6 Statutu PZW. Uchwałę podjęto.

 

Skarbnik ZG kol. Jerzy Leus przedstawił projekty uchwał dotyczące:

- udzielenia pełnomocnictwa Mec. J. Komandzikowi do reprezentowania Związku w sprawach notarialnych i sądowych,

- wyrażenia zgody na notarialne zbycie przez Okręg PZW w Opolu prawa wieczystego użytkowania nieruchomości gruntowej położonej w Januszkowicach.

Uchwały podjęto.

 

Wiceprezes ds. sportu kol. Zbigniew Mośko przedstawił projekty uchwał w sprawie:

- powoływania kadr PZW na 2019 rok w dyscyplinach sportu wędkarskiego: spławikowej kobiet, gruntowej, spinningowej z łódek i podlodowej.

- ustalenia składu reprezentacji na Mistrzostwa Świata kobiet w wędkarstwie spławikowym - RPA 2019

- ustalenia składu reprezentacji na Mistrzostwa Świata w wędkarstwie spinningowym z łódek - RPA 2019

- ustalenia składu reprezentacji na Mistrzostwa Świata w wędkarstwie gruntowym (feeder) - RPA 2019.

Uchwały zostały podjęte.

 

Sekretarz ZG – kol. Beata Olejarz przedstawiła wniosek o podjęcie uchwały w sprawie przyznania odznak honorowych i okolicznościowych PZW. Uchwałę podjęto.

 

Kol. Z. Mośko przedstawił analizę występów reprezentacji we wszystkich dyscyplinach wędkarskich i udziału w mistrzostwach międzynarodowych i krajowych. Poinformował m.in., że w 16 imprezach sportowych rangi mistrzowskiej, reprezentacje PZW zdobyły 30 medali. Ogromnym sukcesem było zdobycie tytułu Mistrza Świata juniorów w wędkarstwie muchowym. Prezes T. Rudnik pogratulował wszystkim zawodnikom, podziękował trenerom i działaczom sportowym za ich pracę i zaangażowanie.

 

Następnie kol. S. Połomski przedstawił comiesięczną relację z przebiegu prac pełnomocnika ZG PZW w Okręgu PZW Koszalin. Po dyskusji, postawiono wniosek o podjęcie uchwały w sprawie zwołania na dzień 25 listopada br. Nadzwyczajnego Okręgowego Zjazdu Delegatów PZW w Okręgu koszalińskim w celu wyboru Prezesa Zarządu Okręgu oraz uzupełnienia składu Zarządu Okręgu o dwie osoby. Uchwała została podjęta.

 

W związku z § 16 ust.7 Statutu PZW, członkowie Prezydium podjęli uchwałę o utracie prawa do pełnienia funkcji członka Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego przez Prezesa ZO w Olsztynie oraz pozbawienia go mandatu delegata.

 

Następnie przewodniczący komisji problemowych ZG, przedstawili informację z bieżącej działalności poszczególnych komisji. Kol. Dariusz Dziemianowicz – Wiceprezes ZG ds. mediów i promocji, przedstawił m.in. tematykę i plan emisyjny, powstających wspólnie z programem „AGROPASJA” programów informacyjnych - dotyczących działalności PZW związanej z ochroną wód, zarybianiem, produkcją materiału zarybieniowego, ale też i występującymi zagrożeniami dla środowiska. Kol. W. Heliniak poinformował o trwających w dalszym ciągu rozmowach z samorządami lokalnymi na terenie GR PZW w Suwałkach.

 

Przewodniczący GKR – kol. D. Gacek przedstawił szczegółowo przebieg kontroli we Wrocławiu oraz przekazał informacje z przeprowadzonych kontroli w Okręgach w Olsztynie i Skierniewicach.

 

Kol. H. Mach, poinformował o toczących się oraz o wynikach zakończonych postepowań przygotowawczych prowadzonych przez Rzecznika Dyscyplinarnego ZG.

 

Na zakończenie Redaktor naczelny „Wiadomości Wędkarskich” – kol. Andrzej Zieliński przedstawił informacja z bieżącej działalności, omówił strukturę organizacyjną oraz planowane działania na przyszły rok

 

[MM]

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Ile masz lat? (dotyczy członków PZW)
< 16
16-17
18-26
27-40
41-65
> 65
Głosuj wyniki

Na skróty