Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

PZW i Lasy Państwowe – w sprawie ochrony rybołowa

Aktualności | 2018-11-06 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

W dniu 5 listopada 2018 r. w siedzibie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie zostało zawarte porozumienie pomiędzy Polskim Związkiem Wędkarskim i Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych, określające zasady wzajemnej współpracy w zakresie realizacji projektu pt. : „Ochrona rybołowa na wybranych obszarach SPA Natura 2000 w Polsce”. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu LIFE, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe i Komitetu Ochrony Orłów.

 

W spotkaniu uczestniczyli Dyrektor Generalny Lasów Państwowych – Andrzej Konieczny, Zastępca Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych ds. Gospodarki Leśnej – Bogusław Piątek, Naczelnik Wydziału Ochrony Zasobów Przyrodniczych – Jan Tabor, Kierownik Zespołu ds. Projektu LIFE – Łukasz Porębski. Polski Związek Wędkarski reprezentowany był przez Prezesa Zarządu Głównego PZW – kol. Teodora Rudnika, Wiceprezesa ZG PZW ds. ochrony i zagospodarowania wód – kol. Wiesława Heliniaka i Koordynatora Biura ZG PZW ds. ochrony i zagospodarowania wód – Przemysława Mielcarskiego.

 

Projekt ma na celu opracowanie skutecznych działań w celu zatrzymania spadku liczebności jednego z najrzadszych ptaków drapieżnych w Polsce.

 

Strony zadeklarowały współpracę w zakresie popularyzacji wiedzy na temat ochrony gatunku i jego rozpoznawania oraz rozmieszczenia na terenie Kraju. Przygotowane zastaną specjalne materiały edukacyjne w postaci ulotek i infografik, a także stosownych ankiet, poświęconych rybołowom, które zostaną rozpowszechnione w środowisku wędkarzy.

 

Spotkanie było też okazją do przedstawienia zagadnień i problemów wędkarzy związanych z uprawianiem wędkarstwa na wodach znajdujących się na terenie Lasów Państwowych, wynikających m.in. z utrudnionym dojazdem, czy brakiem miejsc parkingowych.

 

[PM/MM]

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Jaką metodę wędkowania preferujesz?
spławikową
gruntową
spinningową
muchową
podlodową
morską
Głosuj wyniki

Na skróty