Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wiadomości Wędkarskie 12/2018

Aktualności | 2018-11-13 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Drodzy Czytelnicy!

 

Ostatnimi laty grudzień sprzyja klasycznemu wędkowaniu. Dopiero poranne przymar­zanie akwenów może pokrzyżować nasze plany. Na razie nic i nikt nie zapowiada mroźnego początku miesiąca. Nasz baca przewiduje pierwszy i zarazem łagodny atak zimy na 21 grudnia, a synoptycy z Francji, którzy najdokładniej przewidzieli w Europie tegoroczne upały, prognozują dla nas temperaturę minus 5 stopni Celsjusza już od połowy miesiąca, a w styczniu ocieplenie. Jak będzie, zobaczymy, ale chyba wszyscy czekamy na Święta ze śniegiem.Rzeki najpóźniej poddają się porannym przymrozkom i właśnie nad te akweny warto wybrać się z wędkami spławikowymi. Ryby karpiowate u schyłku jesieni pobierają pokarm półgębkiem, delikatnie, małymi porcjami – jak pisze nasz autor Paweł Ściborowski. Jednak zdarzają się chwile aktywnego żerowania i oprócz larw ochotki warto mieć w zanadrzu coś bardziej konkretnego. Jak przygotować się do grudniowej wyprawy i jak skutecznie łowić karpiowate? Wszystko w artykule Pawła pt. „Spławikowa rzeka przed zimą” na str. 14.

 

Wielu naszych Czytelników lubi wędkować w portach, do których jesienią gromadnie ściągają ryby, mniej dokuczają fale i wiatr. Niestety, nie wszędzie wędkarze są mile widziani i zdarzają się liczne zakazy. Trzeba o tym pamiętać, zanim zaplanujemy wyprawę. Szczególnie szczodre są teraz porty morskie. Można w nich złowić kilogramową płoć, flądrę, leszcza, jazia, sandacza, a nawet stroniącego od brzegów wątłusza. Na otulone betonem akweny ze słoną wodą zaprasza Piotr Berger, który od dziesiątków lat szlifuje kunszt portowego wędkarza. Gorąco polecam tekst Piotra pt. „Jesienne porty morskie” na str. 18.

 

W tym numerze „WW” najwięcej miejsca poświęcamy połowom ryb drapieżnych. To doskonały czas na przedświąteczne wyprawy ze spinningiem i tropienie okazów na medal. Zresztą co roku potwierdzają to Wasze zgłoszenia do rubryki „Rekordy na plan”. Nasi najlepsi autorzy przygotowali wiele cennych porad: jak, na co i gdzie przechytrzyć w te dni wymarzone okazy sandacza, szczupaka i okonia. Serdecznie zapraszam do lektury świątecznego wydania „WW”.

 

 

 

 

Wszystkim Czytelnikom życzę zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, a przed i po Świętach udanych połowów!

 

 

              Redaktor Naczelny
              ANDRZEJ ZIELIŃSKI

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Ile masz lat? (dotyczy członków PZW)
< 16
16-17
18-26
27-40
41-65
> 65
Głosuj wyniki

Na skróty