Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wiadomości Wędkarskie 1/2019

Aktualności | 2018-12-07 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Drodzy Czytelnicy!

 

Jeden sezon wędkarski się kończy, a kolejny zaczyna, choć niektórzy sięgną po wędki dopiero wiosną. Ale czy powinniśmy robić sobie tak długą przerwę? Na łamach „WW” od lat zachęcamy do aktywnego wędkowania, nawet gdy sypie śnieg, a szyby maluje mróz. Warto być teraz nad wodą, choćby zamarzniętą, najlepiej z dala od miast, nad którymi zimą gęstnieje smog. Zresztą każdy argument jest dobry, by realizować nasze ukochane hobby.

 

Jeszcze nie wiadomo, czy początek stycznia będzie łaskawszy dla wędkarzy wybierających się na pomorskie trocie i łososie czy dla miłośników łowienia ryb w przeręblu. A może będzie sprzyjał jednym i drugim? Jeśli w ostatnie dni grudnia ściśnie mróz, a na początku stycznia odpuści, wszyscy będziemy zadowoleni. Wędkarzom trociowym nie zamarzną przelotki, a zamiast żyłki zastosują plecionkę. Wędkarze wyruszający na lód, który na wielu jeziorach przyrośnie na ponad 10 cm, będą bezpiecznie przemierzać akweny. To oczywiście wariant optymistyczny, ale mam nadzieję, że się spełni.

 

Zapewne zastanawiacie się, gdzie w tym sezonie jechać na trocie. Do wyboru mamy wiele legendarnych rzek, na przykład Inę, Parsętę, Drwęcę, ale też Słupię, Wieprzę czy Regę. A może wybrać mniejsze, bardziej kameralne łowisko, jak Radew, Grabowa czy Łupawa? Dobra wiadomość jest taka, że każda trociowa rzeka co kilka sezonów potrafi hojnie obdarzyć rybami. Wskazują na to statystyki połowów z ostatnich lat, które zebrał dla Was nasz autor Sebastian Kowalczyk. Gorąco polecam tekst Sebastiana
pt. „Gdzie jechać na trocie?” na str. 10.

 

Rybą miesiąca łowioną spod lodu jest niewątpliwie okoń, choć wielu z nas z równym zapałem będzie tropiło jeziorowe płocie i leszcze. W tym numerze „WW” podpowiadamy, jak sprawnie wytypować łowisko garbusów i płoci oraz jakie przynęty stosować na grube sztuki. Piszemy też o błystkach podlodowych, uważanych za przynęty nr 1 na początku zimowego sezonu, oraz o dobrych kiwakach do wędek podlodowych.

 

      

 

Wszystkim Czytelnikom życzę szczęśliwego Nowego Roku i wspaniałych połowów w sezonie 2019!

 

                

Redaktor Naczelny
                 ANDRZEJ ZIELIŃSKI

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Będąc na urlopie wędkujesz ...
sam
z kolegami
z żoną
z dzieckiem
z dalszą rodziną
Głosuj wyniki

Na skróty