SUKCESY KOSZALIŃSKICH WĘDKARZY W 2018 ROKU

Aktualności | 2018-12-09 | Publikujący: Okręg PZW w Koszalinie

1. Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Morskim Plażowo – Brzegowym – Władysławowo. Grzegorz Krężel został indywidualnym mistrzem Polski a jednocześnie wygrał klasyfikację indywidualną GPP na 2018r. Ale to nie wszystko – wraz z drużyną w składzie Dariusz Słabuszewski ( 19 indywidualnie) i Andrzej Cembik ( 17 indyw.) zostali Drużynowymi Mistrzami Polski.

2. Ogólnopolskie zawody Gruntowe GPP (Feeder) – 19 -21 października na kanale w Darłowie. Artur Czarnocki z klubu „Jurmen” w klasyfikacji indywidualnej zawodów uplasował się na 4 miejscu. Natomiast w Klasyfikacji GPP za 2018 roku zajął zaszczytne 3 miejsce. Ten sam zawodnik wraz z Krzysztofem Strajchem z koła Czaplinek zajęli I miejsce w klasyfikacji Drużynowej GPP w Feederze. To tak, jakby zostali Drużynowymi Mistrzami Polski.

3. I Spławikowe Zawody Okręgów Strefy Północno - Zachodniej dla członków uczestników PZW. W dniu 23 września 2018 roku nad Kanałem Bydgoskim odbyły się  w/wymienione zawody których organizatorem była Rada do Spraw Młodzieży przy ZG PZW w Warszawie. Okręg PZW w Koszalinie reprezentowali juniorzy ze Szkółki Wędkarskiej ze Świdwina w składzie: - do lat 12, Pola Warcholska, do lat 14 - Konrad Dembiński i do lat 16 - Jakub Klimczak. W roli opiekunów i trenerów wystąpili: Bartłomiej Czerniawko i Piotr Klimczak. W końcowej klasyfikacji koszalinianie stanęli na podium zajmując 3 miejsce. Indywidualnie w grupie najstarszych juniorów Kuba Klimczak uplasował się na pierwszym miejscu a najmłodsza nasza reprezentantka, 12 letnia Pola była czwarta w swej grupie wiekowej. Brawo młodzież! Wyjazd doszedł do skutku dzięki wsparciu finansowemu OKS.

4. Mistrzostwa Polski w Trójboju Wędkarskim jakie odbyły się 16 września w Dolinie Charlotty, Michał Wojnikiewicz z koła Okoń Jedliny powtórzył ubiegłoroczny sukces. Bezapelacyjnie zajął pierwsze miejsce. W skład trójboju wchodzą zawody spławikowe i spinningowe oraz rzutowe do tarczy Arenberga i skish.

5. Zawody Feederowe Grand Prix Polski w Nieliszu. Zajęcie 3 miejsca przez kol. Krzysztofa Strajcha (koło Czaplinek) w końcowej klasyfikacji zawodów. W pierwszej turze złowił 14.85 kg ryb, w drugiej 10.80.                                           Kol. Artur Czarnocki z klubu „Jurmen” na tych zawodach wygrał drugą turę wspaniałym wynikiem 25.54 kg. Generalnie zajął 7 miejsce.

6. Grand Prix Polski w Wędkarstwie Plażowo – Brzegowym – „Leszcz Orzechowa”. Grzegorz Krężel zwyciężył w klasyfikacji indywidualnej zawodów a Dariusz Słabuszewski zajął 8 miejsce. Obaj z koła Drzonowo. Po tych zawodach G. Krężel prowadził w klasyfikacji generalnej GPP a D. Słabuszewski zajmował 6 miejsce.

7. Mistrzostwa Polski z Kutrów – Darłowo 10-15 maja. Z reprezentantów okręgu najlepiej spisał się Przemysław Wolak z koła „Jesiotr” w Szczecinku zajmując w klasyfikacji generalnej 9 miejsce a Dariusz Czapiewski – miejsce 13

8. Spławikowe Mistrzostwa Polski Weteranów 55+ - zbiornik Dratów k. Lublina. Najlepiej spisał się R. Dzikiewicz zajmując 6 miejsca a M. Masewicza sklasyfikowano na miejscu 10.

9. W dyscyplinie feederowej na 2019 rok pewne miejsce startu mają n/wymienieni zawodnicy, którzy uplasowali się w klasyfikacji GPP na 2018 rok na miejscach: a/Artur Czarnocki – 3 miejsce, Krzysztof Strajch – 10, Artur Barszczewski – 45, Ryszard Dzikiewicz – 46 i Grzegorz Krzemiński – 47.

10. W klasyfikacji GPP na 2018 rok w spławiku 14 miejsce zajął Sebastian Nowakowski a Kamil Dzikiewicz uplasował się na 20 miejscu.