Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wiadomości Wędkarskie 2/2019

Aktualności | 2019-01-11 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Drodzy Czytelnicy!

 

Zima w pełni, a luty przynajmniej przez kilka dni, co obserwujemy od dziesiątków lat, jeszcze nam mrozu nie skąpi. Ze styczniowym wędkowaniem na lodzie bywa różnie, ale już luty na wielu akwenach pozwala na bezpieczne kucie przerębli. I raczej nie chcemy, aby było inaczej.

 

Pełnia zimy to doskonały czas na kameralne wędkowanie w pozornie uśpionych, zamarzniętych akwenach. Możemy poznać tajemnice, które kryje woda, sprawdzić swój wędkarski kunszt, a przy okazji wszystkie elementy wędki, gdy ją wygnie duża i waleczna ryba. To najlepsza pora na zimowe okazy leszczy, okoni i płoci.

 

Wiemy, że wielu naszych Czytelników od lat uprawia wędkarstwo podlodowe i co roku z utęsknieniem czeka na prawdziwą zimę. A kiedy ta już nadejdzie, w ruch idą świdry i pierzchnie, często na tylko sobie znanych i trzymanych w tajemnicy łowiskach. Dobrych łowisk w Polsce nie brakuje. Nie wszyscy mamy jednak szczęście i umiejętności w tropieniu dużych ryb. Niektórzy niedawno zaczęli swoją przygodę z wędkarstwem podlodowym albo dopiero planują pierwszą wyprawę.

 

Dla wszystkich przygotowaliśmy wiele cennych porad. Nasi najlepsi autorzy podpowiadają, jak przygotować się do zimowego wędkowania, gdzie pod lodem szukać okazów, jaki wybrać sprzęt oraz przynęty i jak je zaprezentować rybom. Dużo miejsca poświęcamy łowieniu leszczy, które z racji swoich rozmiarów mogą sprawiać pod lodem najwięcej problemów. Holowanie czasem przedłuża się do kilkunastu minut, a potem okazuje się, że ryba nie mieści się w przeręblu.

 

Łowienie okoni wydaje się łatwiejsze, choć namierzenie i zachęcenie do brania większej sztuki już nie jest takie proste. Ostatnio na zimowych łowiskach sprawdzają się różnego rodzaju „żuki”, ale w opinii fachowców warto mieć pod ręką wędkę z klasyczną błystką podlodową.

 

Tradycyjnie w lutowych „WW” zamieszczamy tabelę składek i opłat za wędkowanie, które uchwaliły okręgi PZW. Polecam także tekst o przynętach na zimowe pstrągi oraz relację z otwarcia sezonu trociowego 2019. Gorąco zachęcam do lektury „WW”.

 

Wszystkim Czytelnikom życzę bezpiecznego wędkowania i jak najdłużej „gorącego” przerębla!

 

Redaktor Naczelny

                 Redaktor Naczelny
                 ANDRZEJ ZIELIŃSKI

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Ile masz lat? (dotyczy członków PZW)
< 16
16-17
18-26
27-40
41-65
> 65
Głosuj wyniki

Na skróty