Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wiadomości Wędkarskie 6/2019

Aktualności | 2019-05-10 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Drodzy Czytelnicy!

Pierwszego czerwca zaczyna się sezon na sandacze i sumy. Tylko patrzeć, jak w ruch pójdą gumowe imitacje ryb i specjalistyczne woblery. Wiele lat temu łowiliśmy te drapieżniki przede wszystkim na przynęty naturalne. Sandacze z wód stojących kusiliśmy na żywą lub martwą ukleję, w rzekach także na kiełbia. Sumom serwowaliśmy pęczek niezawodnych rosówek, czasem wątróbkę lub słusznych rozmiarów żywca. Tylko nieliczni regularnie łowili te ryby metodą spinningową. Na rynku nie było miękkich przynęt i superplecionek, bo jeszcze ich nikt nie wymyślił. Dominowała toporna żyłka, błystki wahadłowe, a obrotówki i woblery kupowaliśmy głównie spod lady. To prawda, że dawniej było więcej grubych ryb, ale jakość sprzętu znacznie ograniczała szanse na takie trofeum.  
W tym numerze „WW” wracamy do połowów sandaczy i sumów metodami spławikowymi i gruntowymi. Wiele się nie zmieniło. Pokazujemy, jak przygotować skuteczne zestawy, jakie wybrać wędki i gdzie je zarzucić. Spinningistów wyruszających na sandacze zapraszamy do przeglądu wiosennych przynęt i technik łowienia. Przypominamy, że drapieżniki zajmują teraz inne rewiry niż w kolejnych miesiącach sezonu.
W czerwcowe dni polecamy również zasiadkę na ryby karpiowate. Oprócz białych i czerwonych robaków warto założyć na haczyk kaszę mannę lub kukurydzę. Niby prosta czynność, a po zarzuceniu wszystko z haczyka spada. Jak sobie radzić z łowieniem na te przynęty i jak je przygotować, radzą nasi najlepsi fachowcy.
Przed nami koniec roku szkolnego i początek sezonu urlopowego. Czytelników, którzy planują wypoczynek nad polskim morzem, nieustannie zachęcamy do aktywnego wędkowania. W tym numerze piszemy o przepisach i opłatach za wędkowanie, a w lipcowych „WW” opowiemy o najlepszych bałtyckich łowiskach oraz o metodach i przynętach, które sprawdzają się w słonej wodzie.
Wszystkim Czytelnikom życzę wielu udanych wypraw i wymarzonych okazów!

 

 

                 Redaktor Naczelny
                 ANDRZEJ ZIELIŃSKI

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Ile masz lat? (dotyczy członków PZW)
< 16
16-17
18-26
27-40
41-65
> 65
Głosuj wyniki

Na skróty