Wyniki zawodów

I tura Mistrzostw Okręgu PZW Sieradz w kat. Senior 2019 (I grand Prix Okręgu PZW Sieradz 2019) -26.05.2019 Łęczyca

Wyniki zawodów | 2019-05-26 | Publikujący: Okręg PZW w Sieradzu

W dzień święta wszystkich mam, czyli 26 maja na zalewie miejskim w Łęczycy odbyły się pierwsze w tym roku zawody Grand Prix Okręgu PZW Sieradz stanowiące zarazem pierwszą turę Spławikowych Mistrzostw Okręgu w kat. Senior.

Do losowania przystąpiło 60 zawodników, których podzielono na cztery sektory.

Zawodnicy rozpoczęli zmagania o godzinie 10.00 i przez cztery kolejne godziny odławiali ryby żerujące w ich wcześniej wrzuconych zanętach. Głównie łowiono leszcze różnej wielkości, choć największa frajdę zawodnikom sprawiały osobniki ok 2-2,5kg, oprócz leszczy łowiono płocie, jazie, karpie, okonie, jazgarze trafiły się również węgorz i sum.

Po czterogodzinnej rywalizacji zakończonej o godzinie 14.00 komisja wagowa przystąpiła do ważenia i wyliczania wyników.

Zwycięzcą zawodów został kol. Matuszewski Patryk z wynikiem 17 300g (sektor B) . Miejsce drugie wywalczył kol. Górnik Szymon z wynikiem 9 250g (sektor A), miejsce trzecie zajął kol. Borusiak Sylwester z wynikiem 9 015g (sektor D) a miejsce czwarte wywalczył kol. Stefaniak Przemysław z wynikiem 7 360g (sektor C).

Pierwsza czwórka zawodów została uhonorowana okolicznościowym pucharami, pierwsza szóstka dyplomami a zwycięzca i zawodnik z drugiego miejsca każdego sektora otrzymał nagrodę rzeczową w postaci sprzętu wędkarskiego (firmy MatchPro) lub glin i ziem wędkarskich (firmy Gienek-Gliny).

Tradycyjnie wśród zawodników rozlosowane zostały gliny wędkarskie ufundowane przez firmę Gienek-Gliny.

V-ce Prezes ds. Sportu Okręgu PZW Sieradz dziękuje wszystkim zawodnikom za wspaniałą rywalizację, sędziom i Zarządowi Koła PZW Łęczyca za wszelką pomoc a sponsorom za udzielone wsparcie.