Zawody wędkarskie o okazji "Dnia Dziecka" na stawach w Byczynie w 2019 r.

Aktualności | 2019-06-03 | Publikujący: Koło PZW Byczyna

"DZIEŃ DZIECKA"

W dniu 1 czerwca 2019 r. od godz. 14.00 na stawach w Byczynie odbyły się zawody wędkarskie spławikowe zorganizowane przez Zarząd Koła PZW w Byczynie dla dzieci z okazji "Dnia Dziecka". Do zawodów zgłosiło się 18 uczestników. Wystartowało 12 dzieci. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach: dziewczęta i chłopcy.                        W kategorii dziewcząt: I miejsce zajęłą Wiktoria KOSTRZEWA która złowiła 2 ryby o łącznej wadze 0,76 kg,  II miejsce zajęła Martyna WALKÓW która złowiła 2 ryby o łącznej wadze 0,66 kg , III miejsce zajęła Maja WALKÓW która złowiła 1 rybę o wadze 0,62 kg. W kategorii chłopców: I miejsce zajął: Wojciech DZIWIŃSKI który złowił 6 ryb o łącznej wadze 1,04 kg, II miejsce zajął Kamil PACZYŃSKI który złowił 4 ryby o łącznej wadze 0,87 kg,  III miejsce zajął Paweł DZIWIŃSKI który złowił 2 ryby o łącznej wadze 0,73 kg.

Puchar i kołowrotek za njwiększą rybę przekazany przez Wiesława Miś - Prezesa Zarządu Okręgu PZW w Opolu zdobył Wojciech DZIWIŃSKI który wyłowił rybkę o wadze 0,86 kg. Dodatkowo nagrodami uhonorowano dwóch innych zawodników którzy wyłowili również ryby o identycznej wadze, a byli to Wiktoria KOSTRZEAWA i Paweł DZIWIŃSKI.

Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary i pamiątkowe dyplomy. Każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział i wybrał sobie nagrodę zasponsorowaną przez: firmę "Koch-Pol"- Andrzeja Kochmana, Andrzeja i Krzysztofa Kołosowskich właścicieli Stacji Kontroli Pojazdów w Byczynie, firmę "Lateks" S.J. Piotr i Paweł Kuliga, , PPHU Piotr Siwek, firme "Mikor" Anety i Jerzego Durka, oraz Zarząd Koła PZW w Byczynie. Podczas zawodów wszyscy uczestnicy częstowali się smakołykami: ciastkami zasponsorowanymi przez firmę "Lumar" Marioli i Lucjana Walkowicz, słodkimi bułkami przekazanymi przez piekarnię państwa Foryś, cukierkami zakupionymi przez Bernadetę Strońską – właścicielkę Zajazdu "Ostoja" w Krzywiźnie, truskawkami przekazanymi przez Sklep Warzywno-Owocowy Państwa Markiewicz, pysznymi babkami upieczonymi przez Ewę Bartosiewicz, napojami zakupionymi przez Joannę Radosz. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zawodów zjedli pyszną pizzę zasponsorowana w części przez Panią Martę Feldman – właścicielkę kawiarni "Hetmańska", następnie dzieci otrzymały talony na lody przekazane przez firmę Państwa Grygorcewicz. Wszyskim uczestnikom zawodów oraz sponsorom Zarząd Koła PZW w Byczynie serdecznie dziękuje.