Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

19 medali na Mistrzostwach Świata Juniorów w wędkarstwie rzutowym

Aktualności | 2019-07-29 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

10  Mazurków Dąbrowskiego

 

Mistrzostwa Świata juniorów w Castingu odbyły się między 18-21 lipca 2019 r. W  miejscowości Grachen  leżącej u podnóża Alp Szwajcarskich na wysokości 1200 m npm..

W składzie znaleźli się: kierownik ekipy Maciej Perek, trener Marek Noga, drugi trener Piotr Sapigórski oraz Sędzia klasy Międzynarodowej zaproszony przez ICSF Waldemar Kaman.

 

Zawodnicy :

Juniorki: Marta Perek Okręg PZW Legnica, Kamila Stankiewicz Okręg PZW Białystok, Zuzanna Użlis Mazowiecki Okręg PZW

Juniorzy: Kacper Kamiński Okręg PZW Toruń, Michał Sapigórski Mazowiecki Okręg PZW,Patryk Sapigórski Mazowiecki Okręg PZW, Patryk Stachowicz Okręg PZW Bydgoszcz, Szymon Walendowski Okręg PZW Poznań, Dawid Witczak Okręg PZW Poznań.

 

W zawodach uczestniczyli zawodnicy z 10 państw: Austrii, Czech, Japonii, Niemiec, Norwegi, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii i Szwecji.

 

Mistrzostwa rozpoczęto tradycyjnie od konkurencji nr 1 ''mucha cel"i pierwsze kwalifikacje do finału stały się udziałem  Kamili, Zuzi i Marty, kilkanaście minut później  w kategorii juniorów  finalistą zostaje  Patryk Sapigórski. Finał w kategorii juniorek wygrywa  Kamila Stankiewicz i zdobywa swój pierwszy złoty medal z maksymalnym wynikiem 100 pkt, na trzecim miejscu plasuje się również debiutantka Zuzia Użlis notując wynik 90 pkt w bardzo dobrym czasie 2.35 min ,na 4-tym miejscu melduje się Marta Perek z takim samym wynikiem ale wolniejszym czasem.W finale juniorów mistrzem świata zostaje Patryk Sapigórski uzyskując 100 pkt w czasie 1,48 min wygrywając z drugim Florianem Sabanem z Niemiec o 7s.

 

Następną konkurencją rozegraną tego dnia była dyscyplina  nr 3 tzw Spining sprawnościowy czyli rzuty wykonywane plastikowym ciężarkiem o wadze 7.5gr do tarczy Aranberga w kolejności: z pod siebie z prawej strony z nad głowy z lewej strony i w sposób dowolny. Do finału w/w konkurencji awansowały wszystkie''nasze'' juniorki , jednak splątanie żyłki przez Martę i złamanie kołowrotka przez Zuzie uniemożliwiło zajęcie miejsc na podium, sztuka ta udała się Kamili Stankiewicz która z wynikiem 92 pkt zajeła 2 miejsce i uzyskała tytuł v-ce mistrzyni świata. W kategorii juniorów w finale zameldowali się : Kacper Kamiński , Patryk Sapigórski i Michał Sapigórski , szansę wykorzystał Michał Sapigórski zdobywając 3- miejsce z wynikiem 94 pkt przegrywając 2 miejsce  o 14 sekund ,a wygrywając z bratem  2 sekundy.

 

Ostatnią konkurencją pierwszego dnia była dyscyplina nr 2 odległość muchowa. W zmiennych warunkach wietrznych do finału awansowały: Kamila Stankiewicz i Zuzanna Użlis , w kategorii juniorów : Michał Sapigórski ,Szymon Walendowski i Patryk Sapigórski.W finale z rzucając 42,21m o 1.5m dalej od 2-giej Szwedki Mariell Bengtsson, wygrała zdobywając tytuł mistrzyni świata Kamila Stankiewicz, wśród juniorów po pasjonującej walce uzyskując 56,34 m tytuł v-ce mistrza świata uzyskał Patryk Sapigórski przegrywając o 8 cm  z zawodnikiem gospodarzy Janissem Poznerem .

 

Drugiego dnia zawody rozpoczynała konkurencja nr 4 skish czyli spining cel , polegająca na oddaniu ciężarkiem 7.5 gr 20 rzutów dowolną techniką do żółtych  tarcz znajdujących się od 10 do 18 metrów o średnicy 76 cm. Do finału juniorek awansowały: Zuzanna Użlis i Kamila Stankiewicz , w juniorach: Patryk Sapigórski, Patryk Stachowicz i Michał Sapigórski.W finale najlepiej psychicznie wytrzymała Zuzia Użlis myląc się tylko raz uzyskując 95 pkt na 100 możliwych ,zyskując tytuł mistrzyni świata ,Kamila Stankiewicz rzuciła 85 pkt  w dobrym czasie co pozwoliło zyskać tytuł v-ce mistrzyni świata. Juniorzy zaprezentowali się równie dobrze, mistrzem świata w tej konkurencji został Michał Sapigórski uzyskując maksymalny wynik 100 pkt, na trzeciej pozycji i zyskując tytuł II-go v-ce mistrza świata zameldował się Patryk Stachowicz  z wynikiem 95pkt w czasie krótszym niż trzej konkurenci uzyskujący ten sam wynik.

 

Ostatnia konkurencja nr 4 odległość spiningowa jednorącz ciężarkiem 7.5 gr .  Zależała w dużym stopniu  od niej klasyfikacja drużynowa, o ile sytuacja dziewcząt była jasna -wygrywały z dużą przewagą . Juniorzy mieli kilkanaście punktów do nadrobienia .Do finałowej rundy  juniorek  zakwalifikowały się :Zuzanna Użlis i Kamila Stankiewicz z juniorów Szymon Walendowski.

 

W finale wynikiem 62,99 m tytuł mistrzyni świata zdobyła Kamila Stankiewicz 3-cie miejsce i tytuł II-giej V-ce mistrzyni świata uzyskała Zuzanna Użlis. W kategorii juniorów tytuł v-ce mistrza świata uzyskał Szymon Walendowski wynikiem 76,80 , przegrał 12 cm. W finale jeden z rzutów Szymon wykonywał przy wietrze wiejącym poniżej 3 m/s co pozwoliło na ustanowienie nowego  rekordu świata .

 

Indywidualnie w pięcioboju Mistrzynią Świata kategorii juniorek  została Kamila Stankiewicz uzyskując wynik 475.855 pkt. Na trzeciej pozycji uplasowała się Zuzanna Użlis.

 

Indywidualnie w pięcioboju w kategorii juniorów tytuł Mistrza Świata zdobył Patryk Sapigórski z wynikiem 505.5675 pkt

 

W klasyfikacji drużynowej  Polskie juniorki w składzie Kamila Stankiewicz, Marta Perek zyskały tytuł  Drużynowych Mistrzyń Świata  pokonując  Czeszki i trzecie Słowaczki. Drużyna juniorów w składzie :Patryk Sapigórski, Michał Sapigórski , Szymon Walendowski, Patryk Stachowicz   uzyskała tytuł Drużynowych Mistrzów Świata wyprzedzając drużynę Niemiec i trzecich Czechów.

 

Na zakończonych Mistrzostwach Świata Juniorów zawodnicy uzyskali największy dorobek medalowy w historii startów Reprezentacji PZW

 

Gratulacje!

 

Piotr Sapigórski 

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Będąc na urlopie wędkujesz ...
sam
z kolegami
z żoną
z dzieckiem
z dalszą rodziną
Głosuj wyniki

Na skróty