Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wiadomości Wędkarskie 9/2019

Aktualności | 2019-08-09 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Drodzy Czytelnicy! Gdy oddajemy do Waszych rąk wrześniowe „WW”, trwa jeszcze sezon urlopowy, ale już dziś warto planować powakacyjne wyprawy nad wodę. Po falach letnich upałów, które znacznie przyczyniły się do wysychania rzek i nie sprzyjały wędkowaniu, nadchodzi czas na dobre połowy. We wrześniu polecamy spławikową zasiadkę na brzany i świnki. Najlepsza jest klasyczna przepływanka, czasem z tzw. przytrzymaniem, a wśród przynęt białe robaki, pęczak i płatki owsiane.

 

Żółty ser rzadko sprawdza się przy tej metodzie. Więcej szczegółów, m.in. jak wytypować dobre łowisko, w tekście Pawła Oglęckiego pt. „Brzana i świnka na spławik”.

 

Rzeka jest trudnym łowiskiem, mniej przewidywalnym niż jezioro czy zbiornik zaporowy, ale we wrześniu może nas obdarzyć wspaniałymi okoniami i ponadmetrowymi sumami. W tym numerze „WW” przedstawiamy rzeczne rewiry tych popularnych drapieżników i sztuczne przynęty polecane przez doświadczonych wędkarzy. Piszemy też o okoniowej strategii w przypadku wyprawy nad jezioro. Tu naszymi oczami i przewodnikiem będzie echosonda. Jednak nie zawsze. Gdy przy dnie lub w toni jest mało brań, trzeba rozglądać się za tryskającą w powietrze drobnicą. Jak skutecznie namierzyć w jeziorze okoniowe stado, radzi nasz redakcyjny mistrz spinningowania Kamil „Łysy Wąż” Walicki. Gorąco polecam jego tekst pt. „Okoniowe strategie”.

 

W każdym numerze „WW” staramy się tak dobierać tematykę artykułów, aby sprostać oczekiwaniom naszych Czytelników, wyrażanych m.in. w listach i e-mailach. Tym razem radzimy, jaki wybrać haczyk do różnych przynęt zwierzęcych i roślinnych. Odpowiadamy na pytania, czy kolor zanęty ma znaczenie, jak na barwione kule reagują ryby, czy pellet jest dobry jako zanęta i prezentujemy popularne modele pilkerów, które warto zabrać na morską wyprawę. I piszemy o tym z pasją!

 

Wszystkim Czytelnikom życzę wypoczynku nad wodą i TAAAKIEJ RYBY!

 

Redaktor Naczelny ANDRZEJ ZIELIŃSKI

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Jaką metodę wędkowania preferujesz?
spławikową
gruntową
spinningową
muchową
podlodową
morską
Głosuj wyniki

Na skróty