Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Relacja z nocnych zawodów o Puchar Flagmana 2019

Relacja z nocnych zawodów o Puchar Flagmana 2019

Towarzyskie zawody o Puchar Flagman były imprezą, na którą czekaliśmy od długiego czasu.

Po pierwsze były to zawody nocne, bowiem wędkarze łowili od godz. 18 w sobotę 20 lipca do godz. 8 następnego dnia. Po drugie łowiliśmy z naszymi kolegami z lubelskiego Koła PZW „Bystrzyca”, którzy przyjechali integrować się z nami w ramach rewizyty za zeszłoroczny Puchar Prezesa tego koła na zbiorniku w Dratowie.


Spośród awizowanych 36 zawodników na zbiórce stawiło się ich 33 i po krótkiej odprawie wyruszyli oni na swoje stanowiska, by przygotować się do czternastogodzinnego łowienia. Łowiliśmy na dwie wędki w dwuosobowych teamach, mimo klasyfikacji indywidualnej. Po zakończeniu nęcenia zestawy zawodników trafiły do wody i rozpoczęły się zmagania sportowe. Ryby dość ochoczo przystąpiły do współpracy, choć dominowały zdecydowanie drobne sztuki. Po godz. 19 niebo od zachodu spowiły ciężkie, burzowe chmury i tylko kwestią czasu było kiedy spadnie deszcz. W ruch poszły parasole i wszelkiego rodzaju nakrycia, bowiem z każdą minutą sytuacja atmosferyczna ulegała pogorszeniu. I rzeczywiście ok. godz. 19.40 rozpoczęła się prawdziwa nawałnica, efektem czego było przerwanie zawodów (intensywna burza z piorunami powodowała realne zagrożenie dla uczestników). Na szczęście wszyscy ją przetrwali i choć przemoczeni po niespełna pół godzinie powrócili do wędkowania. Organizatorzy zawodów musieli się jeszcze skupić na reorganizacji biura zawodów, gdyż uszkodzeniu uległ namiot kolegów z Bystrzycy i należało go przywrócić do względnej funkcjonalności.


Gdy sytuacja została już opanowana rywalizacja i integracja trwały w najlepsze. Przemoknięci i nieco już zmęczeni wędkarze z radością przyjęli sygnał na godzinną przerwę, która była zaplanowana dokładnie o północy. W czasie gdy sędziowie wagowi ważyli złowione ryby zawodnicy mogli posilić się pysznym gorącym bigosem oraz napojami serwowanymi w zreorganizowanym biurze zawodów. Była to też okazja do wymiany opinii na temat dotychczasowej rywalizacji. Ale wszystko, co dobre szybko się kończy i wybrzmiał sygnał wznowienia zawodów. Dla części uczestników był to jednak sygnał do rozpoczęcia drzemki, by z nowymi siłami nad ranem powalczyć o jak najlepszy wynik. Co ciekawe w nocy ryby żerowały całkiem nieźle i niezłomność najmocniejszych została nagrodzona godnymi odnotowania wynikami.


Niedzielny poranek przywitał nas pięknym słońcem, które skutecznie wysuszyło zmoczony w sobotni wieczór ekwipunek. Był także okazją do podreperowania wyników. O godz. 8 ostatni sygnał zakończył rywalizację, sędziowie wagowi ruszyli na stanowiska, a zmęczeni zawodnicy przystępowali do pakowania sprzętu. Organizatorzy w tym czasie zamykali biuro zawodów i przystępowali do rozpoczęcia wieńczącej wielogodzinną rywalizację biesiady w stanicy PZW.
W trakcie biesiady uczestnicy zawodów z wielkim apetytem pałaszowali potrawy z grilla po mistrzowsku przyrządzone przez Radka Murmydłowskiego i oczekiwali na ogłoszenie wyników. Na laureatów czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez sklep Gliny Natura, dystrybutora produktów firmy Flagman oraz Koło PZW „Bystrzyca”. Sprawne przeliczenie wyników przez Rafała Typka i Jarka Leszczyńskiego i po kilkunastu minutach można było ogłosić wyniki. Zdecydowanie najlepszy wynik uzyskał Prezes koła „Bystrzyca” Wiesław Cybul, który pokonał Andrzeja Wójcika oraz Witolda Szukalskiego. Puchar za największą rybę zawodów wywalczył Marek Knap, który złowił leszcza o wadze 1,6 kg. Pozostali zawodnicy otrzymali nagrody za wytrwałość, którymi były akcesoria wędkarskie. Na wyróżnienie zasługuje postawa Kolegów z „Bystrzycy”, którzy przygotowali pakiet nagród dla najmłodszego uczestnika imprezy – Julka Brzezickiego. Kilku zawodników przekazało również swoje nagrody na poczet kolejnych zawodów. Po ogłoszeniu wyników trwała dalsza część integracji, choć większość zmęczonych zawodników po kilku minutach udała się do domów. Tuż przed godz. 13 po posprzątaniu obiektu stanica PZW opustoszała.


Organizatorzy składają podziękowania dla kolegów z Koła PZW „Bystrzyca” za liczne przybycie, pomoc organizacyjną i nagrody. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za świetną atmosferę i wytrwałość.


  KLASYFIKACJA TOWARZYSKICH ZAWODÓW O PUCHAR FLAGMAN

  1. Wiesław Cybul - 21250 pkt.

  2. Andrzej Wójcik - 16630 pkt.

  3. Witold Szukalski - 15450 pkt.

  4. Bartosz Mędel - 14405 pkt.

  5. Tomasz Jęczeń - 14050 pkt.

  6. Łukasz Kierepka - 14010 pkt.

  7. Marek Knap - 12940 pkt.

  8. Grzegorz Madycki - 12095 pkt.

  9. Jarosław Leszczyński - 11010 pkt.

  10. Robert Makowski - 9510 pkt.

  11. Jacek Maklakiewicz - 8200 pkt.

  12. Paweł Brzezicki - 5890 pkt.

  13. Artur Rosiński - 5680 pkt.

  14. Radosław Murmydłowski - 5470 pkt.

  15. Przemysław Trebus - 4345 pkt.

  16. Adam Sereda - 4340 pkt.

  17. Adrian Sałamacha - 3855 pkt.

  18. Kazimierz Kuropatwa - 3770 pkt.

  19. Wojciech Gontarski - 3165 pkt.

  20. Artur Grzeszczak - 2950 pkt.

  21. Zbigniew Wójcik - 2845 pkt.

  22. Rafał Typek - 2700 pkt.

  23. Henryk Kłonica - 2670 pkt.

  24. Julian Brzezicki - 2355 pkt.

  25. Dominika Dubiel - 2260 pkt.

  26. Mariusz Szram - 1980 pkt.

  27. Tomasz Zawiślak - 1810 pkt.

  28. Marek Nowak - 1605 pkt.

  29. Rafał Margol - 1580 pkt.

  30. Jerzy Szczuka - 1290 pkt.

  31. Kamil Meder - 670 pkt.

  32. Józef Banucha - 600 pkt.

  33. Tomasz Wójcik - 0 pkt.

W zawodach wzięło udział 33 zawodników, którzy złowili ryby o łącznej wadze 208,19 kg. Wyniki zaliczane są do klasyfikacji "Wędkarza Roku 2019", do której zaliczane z tych zawodów są tylko rezultaty reprezentantów naszego koła w podziale na seniorów i super seniorów.

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Będąc na urlopie wędkujesz ...
sam
z kolegami
z żoną
z dzieckiem
z dalszą rodziną
Głosuj wyniki

Na skróty