Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Posiedzenie Prezydium ZG PZW – sierpień 2019

Aktualności | 2019-08-30 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

30 sierpnia 2019 w Domu Wędkarza w Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego. Obradom przewodniczył Prezes ZG – kol. Teodor Rudnik. W posiedzeniu uczestniczył Rzecznik dyscyplinarny ZG PZW - kol. Henryk Mach, Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej – kol. Dariusz Gacek i Przewodniczący Głównego Sądu Koleżeńskiego – kol. Kazimierz Białas.
Kol. T. Rudnik powitał zebranych i przedstawił proponowany porządek obrad, który po uzupełnieniu o zgłoszone wnioski został przyjęty.
Po zatwierdzeniu przez członków Prezydium ZG protokołu z poprzedniego posiedzenia, w kolejnym punkcie obrad przystąpiono do podjęcia uchwał.

Sekretarz ZG PZW – kol. Beata Olejarz przedstawiła wniosek wraz z projektem uchwały w sprawie zmian do Regulaminu Pracy Biura ZG PZW. Uchwała została podjęta.

Kol. Zbigniew Mośko – Wiceprezes ZG PZW ds. sportu przedstawił projekty uchwał w sprawie:
- ustalenia składu reprezentacji na Mistrzostwa świata seniorów w wędkarstwie rzutowym – Czechy 2019,
- - ustalenia składu reprezentacji na Mistrzostwa świata seniorów w wędkarstwie spławikowym – Serbia 2019.
Uchwały zostały podjęte.

Przewodniczący Głównej Komisji Odznak – kol. Leszek Orzechowski przedstawił projekty uchwał do podjęcia w następujących sprawach:
- nadania odznak honorowych i okolicznościowych PZW dla członków PZW z okręgów w Bydgoszczy, Kalisza, Katowic, Kielc, Koszalina, Krosna, Legnicy, Lublina, Nowego Sącza, Opola, Piotrkowa Tryb., Słupska, Torunia i Okręgu Mazowieckiego w Warszawie, z limitów przyznawanych zgodnie z przysługującym podziałem krajowym,
- przyznania odznak honorowych i okolicznościowych do dyspozycji Prezesa ZG PZW dla kolegów z Okręgu PZW w Jeleniej Górze, Koszalinie, Katowicach i Lublinie.
Uchwały zostały podjęte przez członków Prezydium.

Następnie kol. Wiesław Heliniak – Wiceprezes ZG ds. ochrony i zagospodarowania wód, przedstawił informacje o stanie oznakowania wód użytkowanych przez PZW oraz omówił zagadnienia poruszane podczas spotkania z przedstawicielami PGW Wody Polskie, które dotyczyły konsekwencji dla użytkowników rybackich, wynikających ze zmian w ustawie Prawo wodne dotyczących m.in. naliczania opłat za korzystanie z usług wodnych. Kol. W. Heliniak omówił również przygotowany przez Komisję ZG PZW ds.ochrony i zagospodarowania wód projekt zmian w statucie Gospodarstwa Rybackiego PZW w Suwałkach.

Kol. Z. Mośko zwrócił się z wnioskiem o przyznanie dofinansowania organizacji zawodów dla osób niepełnosprawnych. Prezydium wniosek przyjęło.

Na zakończenie posiedzenia, kol. D. Gacek - Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej oraz  przewodniczący poszczególnych komisji problemowych ZG PZW przekazali informacje z działalności za ostatni miesiąc.

[MM]

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Będąc na urlopie wędkujesz ...
sam
z kolegami
z żoną
z dzieckiem
z dalszą rodziną
Głosuj wyniki

Na skróty