Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

VI Otwarte Ogólnopolskie Zawody Spinningowe o przechodni Puchar Zalewu Nowomiejskiego - relacja

Aktualności | 2019-11-14 | Publikujący: Koło Nowe Miasto

👉👍 W sobotni poranek 9 listopada 82 zapalonych wędkarzy spotkało się na VI edycji Otwartych Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych o przechodni Puchar Zalewu Nowomiejskiego :) Najpierw kawka, herbatka, sprawnie przeprowadzone zapisy, wydanie zezwoleń na połów ryb i zestawów startowych z upominkami (dedykowana półtora metrówka, paka łownych przynęt Relax + inne przynęty od naszych sponsorów itp.), dodatkowe losowanie paczek przynęt Mikado oraz wydanie chłodniejszych napojów. Dzięki zainicjowanej przez Firmę GRAFF POLAND akcji ekologicznej "Make you life clean", w której naturalnie bierzemy udział, wszyscy obecni (nie tylko zawodnicy) otrzymali od nas torby Graff :) Wierzymy, że dzięki takim akcjom, mniej śmieci będzie zalegało latami nad polskimi wodami :) Zaraz po tym wszyscy zebrani, dokładnie o godz. 7.00, zostali oficjalnie przywitani przez Juliusza Wardzyńskiego, prezesa naszego Koła oraz Łukasza Wawrzyńskiego, sędziego głównego zawodów. Pytań wiele nie było, więc po zrobieniu sobie wspólnej fotki wędkarze rozeszli się po Zalewie Nowomiejskim :)
Pierwsze BUM! odnotowaliśmy już w 8 minucie zawodów 🙃 Prawie 64 cm :) Widać, że tego dnia pogoda sprzyjała dobrym biorom, choć noc była dość ciepła... Ostatnie edycje trafiały nam w tzw. " ruski wyż", który nie pozwalał właściwie zapoznać się uczestnikom z naszym łowiskiem :) Wiadomo, że spotkanie towarzyskie, ale milej jest, kiedy ryba żeruje na przynętach :) Należy przyznać, że pierwsza godzina zawodów dała się w kości sędziom, w tym Pawłowi Wasilewskiemu i Andrzejowi Kowalskiemu. Mieli sporo roboty, rybki meldowały się nadzwyczaj często...
Gdy po sześciu godzinach łowienia spinningiści rozliczali się z wydanych kart startowych, słońce chyliło się już bardzo powoli ku zachodowi. To był też dla nas znak, by odpalić ogniska. W dobie wszędobylskich grillów i kateringu możliwość ogrzania się nad wodą w blasku żywego ognia w towarzystwie wędkarskich przyjaciół spowodowała wśród uczestników całkowite rozprężenie i poczucie mile spędzonego czasu... Humory dopisywały, mimo iż wielu z nas tego dnia nie spotkało się z wymarzonym, wodnym drapieżnikiem.
Dla wszystkich uczestników, którzy zdali karty startowe, oprócz ciepłej strawy i napoju, przygotowaliśmy wspólnie z naszymi sponsorami do losowania wędkarskie upominki.
Po podliczeniu wyników, w sympatycznej atmosferze przyszedł czas na podsumowanie zawodów. W międzyczasie powitaliśmy naszych gości i jednocześnie wspierających to spotkanie: Pana Sławomira Zalewskiego - Wójta Gminy Nowe Miasto, Tomka ze sklepu X-Fish oraz Radka z Eldorado.
Zaczęliśmy od wręczenia dwóm wędkującym Paniom (Magdalena „Szpula" Szypulska i Anna Daszczyńska, która musiała nas nieco wcześniej opuścić) drobnych, wędkarskich upominków. Następnie przekazaliśmy wylosowanej osobie ufundowany przez prezesa naszego Koła gift za udostępnianie ogłoszenia o zawodach. Jeszcze przed oficjalnym podaniem wyników, kol. Juliusz Wardzyński podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację naszego spotkania, sponsorom i wspierającym. A byli nimi:
1. Wójt Gminy Nowe Miasto, Pan Sławomir Zalewski (http://www.ugnowemiasto.pl/)
2. Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Pan Paweł Obermeyer ( https://www.facebook.com/ObermeyerPawel/ )
3. Radio Płońsk ( https://www.facebook.com/93i6fm/ )
4. WESTIN FISHING POLSKA (https://www.facebook.com/WestinFishingPolska/)
5. MEPPS (https://mepps.pl/)
6. RELAX ( https://www.facebook.com/relaxlures/ )
7. GRAFF POLAND ( https://graff-team.com/ )
8. MIKADO TOTAL FISHING ( https://www.facebook.com/MikadoTotalFishing/ )
9. POLSPING ( https://www.facebook.com/polsping/ )
10. DORADO ( https://www.facebook.com/Dorado-1508505482810787/ )
11. REALISTIC SHAD ( https://www.facebook.com/Realistic-Shad-744484415687588/ )
12. WOBLERY Z BASONII ( https://www.facebook.com/Woblery-boleniowe-Hand-Made-fishing-lures-by-Tomek1988-1451154711783582/ )
13. CYKADASS ( https://www.facebook.com/cykadass/ )
14. WOBLERY MASFISH (https://www.facebook.com/Woblery-Masfish-663501883742030/)
15. PAD BAITS ( https://www.facebook.com/padbaits/ )
16. WOB-ART ( https://www.facebook.com/Wob-Art-1655796117977277/ )
17. MANDULA CHEŁM ( https://www.facebook.com/mandulachelm )
18. STARTBAJT FISHING (https://www.facebook.com/startbajt/ )
19. WOBLERY SIEK
20. CENTRUM WĘDKARSTWA w Warszawie ( https://www.facebook.com/Dorado-150850548281078 )
21. ELDORADO SKLEP w Nowym Dworze Mazowieckim i Łomiankach oraz internetowy ( https://eldoradosklep.pl/ )
22. ORATA w Sochaczewie. (http://orata.com.pl/)
23. X-FISH - Internetowy Sklep Wędkarski ( https://x-fish.pl/pl/ )
24. PIZZERIA KEBAB NM w Nowym Mieście ( https://www.facebook.com/pizzeriakebabNM/ )
25. ROPIKS ( www.ropiks.sklepna5.pl/ )

W imieniu zawodników i swoim Prezes Koła podziękował sędziom oraz innym kolegom pomagającym przy organizacji tego spotkania.
Jeszcze przed wręczeniem głównych nagród głos zabrał Wójt Gminy Nowe Miasto, który podziękował za zaproszenie, powiedział wiele ciepłych słów oraz pogratulował hobby wszystkim obecnym wędkarzom :) 👍

I do rzeczy :) Łowiąc trzy szczupaki dające 4.735 punktów, Puchar Zalewu Nowomiejskiego w tym roku zdobył Wojciech Zasoński z Popowa Borowego. Gratulujemy :) Tę, przypomnijmy, przechodnią, bardzo okazałą pamiątkę przekazał mu zeszłoroczny zwycięzca naszych zawodów - Jacek Jankowski. Drugie miejsce zajął Sebastian Włodarski (trzy szczupaki - 4.075 pkt), trzecie zaś Bogdan Mychliński (jeden szczupak - 3.150 pkt). Czwarte miejsce zajął Jacek Jankowski (dwa szczupaki - 2.550 pkt), piąte Rafał Kuć z Podlaskiego Klubu Spinningowego „Barwena" (dwa szczupaki - 2.450 pkt), szóste zaś Bartek Bernaciak (trzy szczupaki - 2.410 pkt). Najlepszym tego dnia jeszcze raz gratulujemy!
Wyżej wymienieni otrzymali od nas pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody rzeczowe (wysokiej klasy kołowrotki spinningowe), ponadto trójka najlepszych dodatkowo talony 200 zł do sklepu wędkarskiego X-Fish, od Firmy Mikado Total Fishing wysokiej klasy wędziska oraz rabaty na zakupy w Mandula Chełm :) .
Specjalne nagrody ufundowane przez Firmę MEPPS przekazaliśmy za największego szczupaka i okonia. Słuchajcie - nieczęsto łowi się z brzegu na wodzie PZW szczupaka 93 cm, a takiego właśnie złowił Bogdan Mychliński! Brawo :) Pudło z obrotówkami Mepps za największego okonia (32,5 cm) odebrał zaś Piotr Kulesza. Z kolei atrakcyjne pudełko z malowanymi główkami jigowymi od Startbajt Fishing (szacun - 10 lat rękodzieła!) dla wędkarza, który przyjechał do nas z najdalej, otrzymał Krzysztof Matys (230 km).
Na tym się jednak nie skończyło :) Dzięki hojności naszych wspierających, wśród pozostałych osób wylosowaliśmy przeszło 50 wędkarskich upominków:) Na pierwszy ogień poszła wędka Westin W3, która trafiła do Dariusza Gromka. Należy dodać, że Darek miał też darmowy wjazd na naszą imprezę, zdobyty razem z 6 miejscem na Pucharze Wisły organizowanym niedawno przez chłopaków (i Panie ;) ) z Wyszogrodu - niebywałe szczęście  Losowaliśmy też m.in. czapki Westin i Mepps, wysokiej klasy plecionki i żyłki, przynęty Relax oraz wyżej wymienionych naszych polskich rękodzielników i Firm, kamizelki z pracowni p. Janka Ropiksa itp.
Powoli zmierzchało, jak robiliśmy sobie jeszcze wspólne zdjęcia, przybijaliśmy piątki na pożegnanie... No - pełen luz :) 🐟🎄 Podsumowując - widzimy potrzebę spotykania się w tak zacnym gronie :)
Pamiętajmy, że nasze wszystkie wędkarskie spotkania nie mogłyby się odbywać, gdyby nie wsparcie ludzi przychylnych naszemu hobby, którzy patrzą na nasze codzienne działania ze zrozumieniem i chęcią pomocy. Wszystkie środki ze wpisowego (z wyjątkiem kwoty 1.875 zł, którą na dniach przekażemy do biura Okręgu Ciechanowskiego za zezwolenia na połów tego dnia na Zalewie Nowomiejskim) przeznaczyliśmy na organizację tylko tego spotkania. A wszelkie przekazane nam rzeczy na nagrody trafiły do uczestników spotkania. Inaczej być nie może..
Bardzo gorąco dziękujemy uczestnikom Pucharu Zalewu Nowomiejskiego za hojność podczas zbiórki nieużywanych przez Was przynęt, sprzętu wędkarskiego itp. na rzecz dzieci zrzeszonych w naszym Kole :) Dwa tekturowe pudła zapełniły się w mgnieniu oka - dziękujemy :) Oczywiście obiecujemy wszystkie te rzeczy przekazać naszym podopiecznym już wiosną :)

Za zdjęcia dziękujemy bardzo Wiktorii Wasilewskiej, Darkowi Pytlikowi i pozostałym osobom :)
W imieniu Sztabu Organizacyjnego (Juliusz Wardzyński, Łukasz Wawrzyński, Dariusz Szymański, Dariusz Pytlik, Paweł Wasilewski, Andrzej Kowalski, Cezary Bandurski, Kamil Piekut, Piotr Czarnecki) dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania i mamy nadzieję, że przymkniecie oko na możliwe jakieś małe „wpadki" z naszej strony.

Do zobaczenia na VII Pucharze Zalewu Nowomiejskiego :)
Więcej zdjęć oraz statystyki ukaże się niebawem na stronie naszego Koła: http://www.pzw.org.pl/1495/

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Ile masz lat? (dotyczy członków PZW)
< 16
16-17
18-26
27-40
41-65
> 65
Głosuj wyniki

Na skróty