Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Nowy numer WW 10/2019

Aktualności | 2019-09-13 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Drodzy Czytelnicy!

 

Przyszła jesień, czas aktywnego biczowania wody i dobrych połowów ryb drapieżnych. Na dorodne sandacze polecamy zbiornik zaporowy oraz spowitą ciemnościami rzekę. W pierwszym z akwenów naszym łowiskiem będą głęboko położone skalne półki i karcze. W drugim – napływy główek oraz rynny w pobliżu burt i faszynowo-kamiennych opasek. Jaki zastosować sprzęt i taktykę w tych łowiskach, radzą nasi najlepsi fachowcy.

 

Czy jesienne okonie warto łowić z zegarkiem w ręku? Okazuje się, że tak. Dobre okresy żerowania trzeba zapamiętać i być wtedy nad wodą. Wybornym łowiskiem będzie zarówno zbiornik zaporowy, jezioro, jak i starorzecze. Duże garbusy ruszają na żer jeszcze przed świtem i potrafią buszować w bardzo płytkiej wodzie. O zwyczajach i dziennej aktywności okoni pisze Paweł Oglęcki, który obserwuje zachowania tych ryb od ponad 30 lat.

 

Miłośników spławika zachęcamy do wyprawy na ryby karpiowate. To ostatni dzwonek, bo po pierwszych przymrozkach eldorado może się skończyć. Piotr Berger radzi, jak i na co skutecznie łowić okazy płoci, leszczy i kleni w dołku za rzeczną ostrogą. Józef Wróblewski zaprasza na jesienne jeziorowe leszcze, wskazuje najlepsze na tę porę przynęty i skład mieszanki wabiącej duże ryby.

 

W tym numerze „WW” odpowiadamy na pytania: jak radzić sobie na łodzi z metodą drgającej szczytówki, kiedy wyruszyć na królową górskich rzek – głowatkę i jak przechytrzyć wielkie karpie w grążelach.

 

Zajrzyjcie do rubryki „Nasze PZW”. W przygotowaniu jest nowy „Regulamin amatorskiego połowu ryb”. Jeżeli Zarząd Główny PZW zatwierdzi proponowane zmiany, będą one obowiązywały od 1 stycznia 2020 roku.

 

Wszystkim Czytelnikom życzę udanego wypoczynku nad wodą i wymarzonych okazów!

 

Redaktor Naczelny ANDRZEJ ZIELIŃSKI

 

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Czy byłeś na wędkarskiej wyprawie za granicą?
Tak
Nie
Wybieram się w tym roku
Głosuj wyniki

Na skróty