Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wędkarskie pożegnanie lata w Olsztynie

Aktualności | 2019-09-18 | Publikujący: Młodzież PZW

Wakacje szybko minęły, dzieci i młodzież z Olsztyna pożegnały lato zawodami wędkarskimi, które w niedzielę 1 września nad jeziorem Długim, zorganizował Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Olsztynie, a Patronat Honorowy objął Wojewoda Warmińsko- Mazurski
Pan Artur Chojecki
.
Tegoroczna edycja połączona z piknikiem rodzinnym zgromadziła ponad 100 młodych wędkarzy. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: do 8 lat, 9-12 lat oraz 13-16 lat.
Wszystkie złowione ryby trafiły z powrotem do jeziora z wyjątkiem sumika karłowatego, który jest gatunkiem obcym i przez żerowanie na ikrze oraz narybku przyczynia się do zmniejszenia liczebności, a nawet zaniku rodzimych gatunków ryb w ichtiofaunie. 
Trójka najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrodzona została okolicznościowymi pucharami, a także nagrodami rzeczowymi.
kategoria do 8 lat:
I miejsce – Patryk Małachowski – 1225 pkt
II miejsce – Aleksandra Opalach – 905 pkt
III miejsce – Alan Zagulski – 900 pkt

kategoria 9-12 lat:
I miejsce – Krzysztof Kurek – 1510 pkt
II miejsce – Dawid Załęski – 1350 pkt
III miejsce – Piotr Bełbot – 1210 pkt

kategoria 13-16 lat:
I miejsce – Marcin Mierzwiński – 2510 pkt
II miejsce – Mateusz Mościcki – 1905 pkt
III miejsce – Oliwia Topa – 1555 pkt

Dzięki sponsorom, których lista była bardzo imponująca, wszystkie dzieci otrzymały paczki z pysznościami i upominkami w postaci sprzętu wędkarskiego.  

Na zaproszenie organizatora, Radę ds. Młodzieży ZG PZW reprezentowała kol. Agata Statucka, która uhonorowała najlepszą uczestniczkę zawodów w najmłodszej kategorii wiekowej. Puchar oraz nagrodę otrzymała Aleksandra Opalach.
Trzeba przyznać, że organizator bardzo się postarał zapewniając dodatkowe atrakcje. W czasie imprezy można było wziąć udział w zajęciach-pokazach prowadzonych przez Stowarzyszenie „Aikido Olsztynek”, a także przez animatora - klauna. Ponadto organizatorzy przygotowali poczęstunek w postaci ciepłej grochówki i kiełbasek z grilla. Dużym powodzeniem cieszyły się darmowe lody, wata cukrowa oraz malowanie twarzy. Miłym akcentem było rozlosowanie wśród dorosłych opiekunów nagród w postaci voucherów m in. do restauracji czy  fitness klubu.
Wyrazy uznania działaczom Okręgu PZW w Olsztynie za zorganizowanie tak fantastycznej imprezy.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Jaką metodę wędkowania preferujesz?
spławikową
gruntową
spinningową
muchową
podlodową
morską
Głosuj wyniki

Na skróty