Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Informacja w sprawie zawieszenia Zarządu Okręgu PZW we Wrocławiu

Aktualności | 2019-11-12 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Decyzja podjęta w dniu 25 października br. przez Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego w sprawie zawieszenia Zarządu Okręgu PZW we Wrocławiu oraz powołania pełnomocnika ZG do kierowania Okręgiem, może wydawać się niezrozumiała, czy też szkodliwa.

Powodów podjęcia tej niełatwej decyzji było kilka.
W kwietniu 2019 r. na Nadzwyczajnym Zjeździe Delegatów uzupełniono skład osobowy Zarządu w miejsce ukaranych przez Główny Sąd Koleżeński działaczy, którzy utracili pełnione w Zarządzie funkcje oraz wybrano Prezesa ZO. Nowo wybrany Prezes wraz z zarządem mieli podejmować działania w celu naprawienia sytuacji zarówno finansowej, jak i organizacyjnej Okręgu.

Zgadzając się na udział we władzach kierujących Okręgiem, mieli Koledzy pełną wiedzę i świadomość popełnionych błędów oraz stwierdzonych przez zespoły kontrolne nieprawidłowości w latach poprzednich. Ich nadrzędnym zadaniem było kierowanie Okręgiem zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa krajowego oraz prawa związkowego.

Przeprowadzane w ramach sprawowania przez Zarząd Główny nadzoru nad działalnością jednostek organizacyjnych Związku, kontrole i inspekcje wykazały m.in. zatwierdzanie przez Zarząd Okręgu nieprawidłowo sporządzanych dokumentów finansowo-księgowych, brak nadzoru nad działalnością Ośrodka Zarybieniowego w Szczodrem oraz brak racjonalnego prowadzenia polityki płacowej i finansowej w biurze Okręgu.

Przedstawione powyżej jedne z wielu mających miejsce nieprawidłowości, stanowiły argument do tego, aby Zarząd Główny mając na względzie konieczność pilnego podjęcia działań naprawczych w Okręgu PZW we Wrocławiu zawiesił na okres sześciu miesięcy władze Okręgu.


Rzecznik prasowy ZG PZW

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Jaką metodę wędkowania preferujesz?
spławikową
gruntową
spinningową
muchową
podlodową
morską
Głosuj wyniki

Na skróty