Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

CONGRES I WALNE ZGROMADZENIE ICSF - WIEDEŃ / AUSTRIA 2019

Aktualności | 2019-11-26 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

W dniach 15 - 17 listopada br. w Wiedniu / Austria odbył się Kongres Sprawozdawczo Wyborczy Federacji  ICSF w którym uczestniczyli przedstawiciele PZW:

- Zbigniew Mośko - Wiceprezes ZG PZW ds. Sportu,

- Dionizy Mikołajczyk - Członek Okręgu PZW w Poznaniu/ Wiceprezydent ICSF,

- Cezary Wieczorek - Prezes Koła nr 9 w Błoniu z Mazowieckiego Okręgu PZW.

 

W związku z tym, że kadencja Zarządu ICSF dobiegła końca musiało nastąpić podsumowanie działalności, osiągnięć organizacyjnych i sportowych w latach 2015 - 2019.

Sprawozdanie, w imieniu Zarządu, przedstawił Prezydent ICSF Pan Kurt Klamet, w którym między innymi podziękował wszystkim organizatorom zawodów, ze szczególnym wyróżnieniem organizatorów z Polski  tj. Okręgowi PZW z Poznania za organizację Mistrzostw Świata Seniorów, Weteranów, Finału Pucharu Świata i Halowego Pucharu Europy - Puchar Targów RYBOMANIA, oraz Okręgowi PZW w Lublinie za organizację Mistrzostw Świata Juniorów - Puławy 2018.

Uczestnictwo w Kongresie było okazją do odbycia wielu spotkań i rozmów na temat rozwoju tej dyscypliny sportu, wytyczenia nowych kierunków działania oraz do nawiązywania nowych znajomości i kontaktów.

W drugim dniu, zgodnie z harmonogramem, Kongres rozpatrzył aplikacje dotyczące organizacji najważniejszych zawodów w latach 2020-2021, które zostały złożone przez Narodowe Federacje między innymi przez Polski Związek Wędkarski, który zaaprobował aplikację wraz z bardzo ładną wideo-prezentacją miejsca przyprowadzenia zawodów oraz zakwaterowania uczestników przedłożoną przez Okręg Mazowiecki PZW. Prezentacja została uzupełniona wystąpieniem Kolegi Cezarego Wieczorka a także Kolegi Zbigniewa Mośko, który poparł wniosek.

Kongres, oceniając wszystkie aplikacje, dokonał wyboru organizatorów w tym organizatora Mistrzostw Świata Juniorów 2020. Decyzją Kongresu, Polska otrzymała prawo do organizacji Mistrzostw Świata Juniorów - Błonie 2020 - taka jest oficjalna nazwa zawodów a organizatorem jest Okręg Mazowiecki PZW.

Najważniejszym punktem obrad i całego Kongresu był wybór nowych Władz Federacji ICSF na następną kadencję 2019 - 2023.

Oczywiście przedstawiciele PZW też kandydowali do Władz i po długiej dyskusji Kongres wybrał nowy Zarząd Federacji w skład którego wszedł Kolega Dionizy Mikołajczyk, który będzie pełnił funkcję Wiceprezydenta i Członka Prezydium Zarządu ICSF a Kolega Zbigniew Mośko został Członkiem „Auditor” - naszego odpowiednika Głównej Komisji Rewizyjnej.

Udział w Kongresie, dla delegacji PZW, był bardzo udany bowiem co było możliwe do załatwienia, to zostało załatwione.

Przed nami okres wzmożonej pracy, tak we Władzach ICSF jak i w przygotowaniach do organizacji Mistrzostw Świata Juniorów - Błonie 2020.

 

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Ile masz lat? (dotyczy członków PZW)
< 16
16-17
18-26
27-40
41-65
> 65
Głosuj wyniki

Na skróty