Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Nowy numer WW 1/2020

Aktualności | 2019-12-16 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Drodzy Czytelnicy!

Pierwszego stycznia wchodzi w życie nowy Regulamin amatorskiego połowu ryb PZW, znacznie okrojony w stosunku do poprzedniej wersji, ale dający więcej możliwości gospodarzom związkowych wód, czyli okręgom PZW. Na czym polegają zmiany w RAPR i jakie przepisy powinny uwzględniać okręgi w wydawanych zezwoleniach na wędkowanie, piszemy na str. 52.

 

Styczeń to czas wypraw na trocie, pstrągi potokowe, głowacice i początek sezonu podlodowego, który dawniej zaczynaliśmy w grudniu, a nawet listopadzie. Nasz Baca prognozuje, że nadchodzący styczeń będzie podobny do grudnia, z niewielkim mrozem. Ale dodaje, że w III dekadzie temperatura spadnie do minus 10 stopni Celsjusza, a noce będą jeszcze zimniejsze. Jeżeli ma rację, to już warto planować wyprawę na zamarznięte jeziora. W tym numerze „WW” radzimy, gdzie szukać okoni pod lodem i jak skutecznie je łowić.

 

Odpowiadamy na pytania Czytelników, czy lepiej biegać z wędką po lodzie, czy zatrzymać się nad przeręblem na dłużej. Piszemy o nowych trendach w doborze przynęt na trocie i zabobonach związanych z połowami tej walecznej ryby, a trener Andrzej Jaworek zaprasza na bałtyckie płastugi.

 

W listopadowych „WW” informowaliśmy o awarii warszawskiego rurociągu i tonach wlewających się ścieków do Wisły. Na szczęście szybko zbudowano instalację zastępczą, a rurociąg naprawiono. Pozostały jednak obawy i pytania o kondycję żyjących w rzece ryb, mówiono o katastrofie ekologicznej. Czy rzeczywiście ścieki komunalne są tak groźne dla ryb? Polecam artykuł Pawła Oglęckiego pt. „Ścieki i ryby, czyli co i jak truje”. Znajdziecie w nim wiele cennych informacji.

 

Wszystkim Czytelnikom życzę szczęśliwego Nowego Roku i udanych połowów w sezonie 2020!

 

Redaktor Naczelny ANDRZEJ ZIELIŃSKI

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Czy byłeś na wędkarskiej wyprawie za granicą?
Tak
Nie
Wybieram się w tym roku
Głosuj wyniki

Na skróty