Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Posiedzenie Prezydium ZG PZW – styczeń 2020

Aktualności | 2020-02-01 | Publikujący: Zarząd Główny PZW


31 stycznia 2020 r. w Domu Wędkarza w Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego. Uczestniczył w nim Przewodniczący Głównego Sądu Koleżeńskiego kol. Kazimierz Białas, Rzecznik Dyscyplinarny ZG kol. Henryk Mach i pełnomocnik ZG w Okręgu we Wrocławiu kol. Dariusz Garncarek. Obradom przewodniczył Prezes ZG kol. Teodor Rudnik.

Zatwierdzono porządek obrad oraz protokoły z posiedzeń PZG z dnia 14.12.2019 r. i 9.01.2020 r.

Kol. D.Garncarek przedstawił sprawozdanie z przebiegu prac pełnomocnika ZG PZW za miesiąc grudzień 2019 w Okręgu PZW we Wrocławiu. Poinformował o wynikach przeprowadzonych audytów, spotkaniach rejonowych z przedstawicielami Kół PZW oraz zmianach organizacyjnych, które wprowadzono w biurze Zarządu Okręgu. Stwierdził również, ze zostały uporządkowane sprawy związane z zawieraniem porozumień międzyokręgowych. Prezydium przyjęło sprawozdanie.

Kol. Zbigniew Mośko – Wiceprezes ZG ds. sportu przedstawił projekty uchwał w sprawie:
- zatwierdzenia „Terminarza imprez międzynarodowych  w dyscyplinach wędkarskich i dyscyplinie rzutowej PZW na 2020 r.” ,
- zgłoszenia reprezentacji w dyscyplinie wędkarstwa podlodowego i spinningowego z brzegu do Mistrzostw świata w roku 2020,
- uzupełnienia składu kadry w wędkarstwie podlodowym na rok 2020,
- ustalenia składu reprezentacji na Mistrzostwa świata seniorów w wędkarstwie podlodowym - Finlandia 2020,
- zmiany składu kadry juniorów w wędkarstwie rzutowym na rok 2020,
- zmian w Zasadach Organizacji Sportu Wędkarskiego Część II.3, Część II.4 oraz Część II.7 na rok 2020. Powyższe uchwały zostały podjęte.


Następnie omówiono założenia i plany dotyczące zabezpieczenia środków finansowych na potrzeby wędkarskiego sportu kwalifikowanego na rok 2020.


Przewodniczący Głównej Komisji Odznak kol. Leszek Orzechowski przedstawił wnioski i projekt uchwały w sprawie nadania odznak honorowych i okolicznościowych PZW dla członków Okręgu PZW w Kaliszu i Opolu. Uchwała została podjęta.


W kolejnym punkcie posiedzenia przewodniczący poszczególnych komisji problemowych Zarządu Głównego przedstawili sprawozdania z działalności za 2019 rok, w świetle realizacji przyjętych planów pracy na 2019 r. i lata następne.


Wiceprezes ZG ds. ochrony i zagospodarowania wód – kol. Wiesław Heliniak przedstawił informację o wysokości i strukturze  składek członkowskich na ochronę i zagospodarowanie   wód oraz opłat dla wędkarzy niezrzeszonych.  Sprawozdanie to wynikało z dokonanej analizy uchwał poszczególnych Okręgów PZW w aspekcie zgodności z uchwałą nr 75/X/2018 i 76/X/2018 ZG PZW z dnia 22 października 2018 r. oraz nr 176/IX/2019 w sprawie: struktury składek członkowskich na ochronę i zagospodarowanie wód oraz opłat za zezwolenie na amatorski z dnia 20 września 2019 r.


Następnie członkowie Prezydium zapoznali się z planami pracy na 2020 r. następujących komisji:
- Komisji Finansowej , który przedstawił Skarbnik ZG kol. Jerzy Leus,
- Rady ds. młodzieży przedstawił kol. Wiesław Miś, Wiceprezes ZG ds. Młodzieży
- Głównej komisji odznak omówił przewodniczący kol. L .Orzechowski.


Na zakończenie posiedzenia Prezes ZG kol. Teodor Rudnik przedstawił wniosek o zgłoszenie kandydatury Wiceprezesa ZG ds. ochrony i zagospodarowania wód kol. W. Heliniaka do Państwowej Rady Gospodarki Wodnej V Kadencji na lata 2020-2023. Członkowie Prezydium przyjeli wniosek.[MM]

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Czy byłeś na wędkarskiej wyprawie za granicą?
Tak
Nie
Wybieram się w tym roku
Głosuj wyniki

Na skróty