Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Posiedzenie Prezydium ZG PZW – luty 2020

Aktualności | 2020-03-02 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

28 lutego 2020 r. w Domu Wędkarza odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego. Obradom przewodniczył Prezes ZG, kol. Teodor Rudnik. W posiedzeniu uczestniczył Rzecznik dyscyplinarny ZG - kol. Henryk Mach, Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej – kol. Józef Mazurkiewicz, Przewodniczący Głównego Sądu Koleżeńskiego – Kol. Kazimierz Białas i Dyrektor naczelny GR PZW w Suwałkach – kol. Robert Stabiński.

Po przyjęciu porządku obrad i protokołu z ostatniego posiedzenia, Prezes ZG kol. T.Rudnik poinformował, że Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda wyraził zgodę na przyjęcie honorowego patronatu nad organizowanym przez Polski Związek Wędkarski jubileuszem 70. lecia PZW.

Kol. Dariusz Garncarek- Pełnomocnik ZG PZW we Wrocławiu przekazał informację z przebiegu prac w Okręgu we Wrocławiu za miesiąc luty. Poinformował o zakończeniu prac związanych z porządkowaniem spraw pracowniczych i przeprowadzonych inwentaryzacjach. Poinformował także, że kol. Roman Olma został powołany do kierowania Okręgowym Kapitanatem Sportowym.

Następnie członkowie Prezydium omówili przygotowane projekty uchwał do podjęcia.

Kol. Beata Olejarz – Sekretarz ZG PZW, przedstawiła uchwały w sprawie udzielenia pełnomocnictw dla Pełnomocnika ZG w Okręgu we Wrocławiu.
Uchwały zostały podjęte.

Wiceprezes ZG ds. sportu – kol. Zbigniew Mośko, przedstawił uchwały w sprawie:

- ustalenia składu kadry PZW seniorów w wędkarstwie spinningowym z brzegu na 2020 rok,
- ustalenia składu reprezentacji na Mistrzostwa Świata seniorów w wędkarstwie spinningowym z brzegu – Portugalia 2020,
- powołania kol. Edmunda Gutkiewicza na funkcję trenera kadry PZW w dyscyplinie wędkarstwa spławikowego osób z niepełnosprawnością narządu ruchu.
Uchwały zostały podjęte.

Kol. Leszek Orzechowski – Przewodniczący Głównej Komisji odznak przedstawił projekt uchwały w sprawie przyznania odznak honorowych i okolicznościowych PZW do dyspozycji Prezesa ZG PZW.

Następnie kol. Marcin Mizieliński – Dyrektor Biura ZG przedstawił informację z działalności biura ZG PZW za 2019 r. i zmian organizacyjnych pracy biura oraz podejmowanych przedsięwzięciach  usprawniających współpracę w zakresie m.in. realizacji uchwał i wniosków podejmowanych przez władze i organy Związku.

Kol. H.Mach – zdał relację z działalności rzecznika dyscyplinarnego ZG PZW. Omówił sprawy i wnioski, które trafiły do Rzecznika. Poinformował o rozpoczętych i  zakończonych postepowaniach oraz udzielonych odmowach o wszczęcie postepowań przygotowawczych.

Prezes ZG - Kol. T.Rudnik i kol. Wiesław Heliniak – Wiceprezes ZG ds. ochrony i zagospodarowania wód przedstawili informacje ze spotkań, jakie się odbyły pomiędzy przedstawicielami ZG PZW i urzędami miast na terenie Mazur w sprawie ograniczenia odłowów sieciowych na wodach użytkowanych przez GR PZW w Suwałkach. Podjęte inicjatywy zaowocowały podpisaniem porozumień z Orzyszem, Augustowem i Gołdapią, co spotkało się z ogromnym zadowoleniem miejscowej społeczności nie tylko wędkarskiej. Trwają rozmowy z włodarzami Olecka i Ełku.


[MM]

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Czy byłeś na wędkarskiej wyprawie za granicą?
Tak
Nie
Wybieram się w tym roku
Głosuj wyniki

Na skróty