Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego PZW w dniu 31-go lipca

Aktualności | 2020-07-31 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

 

Posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego PZW w dniu 31-go lipca br. rozpoczęła minuta ciszy dla uczczenia pamięci niedawno zmarłych naszych dwóch Kolegów – Edwarda Kosiewskiego b. prezesa Okręgu PZW w Lublinie i Włodzimierza Kornaszewskiego b. prezesa Okręgu PZW w Szczecinie.

 

Posiedzenie Prezydium było poświęcone omówieniu wielu aspektów dotyczących funkcjonowania naszego Związku i podjęciu koniecznych uchwał. Dyskutowana nad jedną z wiodących obecnie spraw czyli powstaniu tzw. straży uprawnionego do rybactwa oraz o planach powołania przez władze państwowe służby, która pełniła by rolę  policji do spraw ochrony przyrody. Przedstawiciele Zarządu są w stałym kontakcie z parlamentarzystami i na bieżąco prowadzą rozmowy oraz sugerują rozwiązania, które będą najkorzystniejsze dla naszych wód i dla nas wędkarzy.

 

Omawiano potrzebę powołania bardzo sprawnie działającej komisji, która we współpracy z prawnikami przygotuje nowy statut. Nasz statut musi być prosty i czytelny oraz opatrzony komentarzami, tak by był to statut przyjazny wędkarzom. Ustalono, że odbędzie się spotkanie prezesów okręgów, którego celem będzie omówienie założeń do nowego statutu. Rozmawiano także o ordynacji wyborczej i zagrożeniach wynikających ze stanu pandemii, ponieważ przyszły rok 2021 to rok wyborów w naszym Stowarzyszeniu.

 

[KSz]

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Ile masz lat? (dotyczy członków PZW)
< 16
16-17
18-26
27-40
41-65
> 65
Głosuj wyniki

Na skróty