Spławikowe zawody wędkarskie z okazji 10-tej rocznicy powstania Koła "Start".

Aktualności | 2020-08-01 | Publikujący: Koło PZW Start w Dęblinie

Z okazji 10-lecja powstania Koła PZW „Start” Dęblin rozegrane zostały towarzyskie spławikowe zawody wędkarskie w których startowali  wędkarze – członkowie koła.

Nad Fosą Fortu Mierzwiączka w dn. 26 lipca w pełnej gotowości do godz. 7.00 zameldowało się 12 zawodników  w tym jedna zawodniczka. Po przywitaniu uczestników i przedstawieniu regulaminu zawodów przez sędziego o godzinie ósmej rozpoczęła się trzy godzinna rywalizacja  bez podziału na kategorie. Już pierwsze  minuty  pokazały ,że zawody ‘należą’ do jednego zawodnika który  umiał dobrać się do ryb i  z wynikiem 1808 pkt. kol. Marcin Grzebalski  zajął pierwsze  miejsce   , który również otrzymał pamiątkowy puchar za największą rybę(liczyła się dł.) z leszczykiem 27 cm i jako najmłodszy zawodnik  również  otrzymał puchar ,drugie miejsce przypadło  kol. Robertowi Jońskiemu z wynikiem 552 pkt. który łowiąc najmniejszą rybę - 36mm nagrodzony został  też  pamiątkowym pucharem. Na trzecim miejscu uplasował się kol. Krzysztof  Stępnicki  z wynikiem 378 pkt. Czwarte miejsce zajęła jedyna zawodniczka kol. Krystyna Wąsik  z wynikiem 310 pkt.  ,piąte kol. Tomasz Kurdziałek  z 248 pkt. Pamiątkowy puchar otrzymał również kol. Marek Kozicki jako najstarszy zawodnik.

Zawody odbyły się w sportowej rywalizacji  żaden z zawodników nie zakończył z zerem.

Jak to na zawodach bywa jednym ryby dopisały bardziej  innym mniej,  jednak liczy się fakt spotkania ze znajomymi  na łonie natury.

Wszystkim członkom Koła składamy najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania za wieloletnią pracę  oraz przekazywania wspólnej pasji młodemu pokoleniu.  Słowa podziękowania kierujemy także do Prezesa Koła kol. Jerzego Buzyrew , Władz Gminy  Dęblin , wszystkich instytucji  i osób prywatnych które wspierają nas na rzecz w rozwoju wędkarstwa. Spotkamy się zapewne jeszcze nie raz na zawodach czy imprezach wędkarskich. Życzymy wszystkim zdrowia , wspaniałych i pięknych chwil nad wodą. Naszym przyjaciołom , sympatykom , a szczególnie sponsorom dziękujemy za dotychczasową przychylność i okazywaną pomoc.  Życzymy kolejnych lat sukcesów i następnych jubileuszy.