Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Niebywały, łososiowy przyłów

Aktualności | 2020-11-23 | Publikujący: Koło Nowe Miasto

W sobotę 21 listopada br. członek naszego Koła, kol. Radosław Witólski, złowił tego przepięknego samca łososia na Wkrze. Całe 90 cm szczęścia :)

Oczywiście był to przyłów, ponadto ten gatunek jest teraz w okresie ochronnym. Zresztą sam Radek, jak i coraz spinningistów, i tak wypuszcza łowione drapieżniki :)

Dzięki Radkowi wiemy, że co najmniej jeden łosoś (a najprawdopodobniej para) pływa w okolicznej Wkrze 🙂  Ryba złowiona przy okazji połowu szczupaków, tzw. przyłów. Gatunek ten obecnie znajduje się w okresie ochronnym, ale ta informacja jest tak niesamowita, że postanowiliśmy ją opublikować. Czasem marzenia spełniają się, te wędkarskie też 🙂 💪W stosunku do tego gatunku, co cieszy i daje nadzieję, znane jest zjawisko tzw. homingu, czyli powrotu na tarło do strumienia czy rzeki, w której przyszły na świat lub do której zostały wpuszczone jako narybek. Rybom w odnalezieniu macierzystej rzeki pomaga bardzo silnie rozwinięta "pamięć węchowa"- zapamiętują zapach i smak wody w której spędziły pierwsze lata życia. 🙂

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Będąc na urlopie wędkujesz ...
sam
z kolegami
z żoną
z dzieckiem
z dalszą rodziną
Głosuj wyniki

Na skróty