Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Składki

SKŁADKI I OPŁATY NA ROK 2009

Składki | 2009-10-07 | Publikujący: Okręg PZW w Sieradzu


SKŁADKA CZŁONKOWSAKA NORMALNA 58,- zł

SKŁADKA CZŁONKOWSKA ULGOWA - 29,- zł (opłacają: odznaczeni złotą i srebrną odznaką PZW, młodzież szkolna, studenci, żołnierze służby zasadniczej w wieku 16-26 lat, mężczyźni po ukończeniu 65 roku życia, kobiety po ukończeniu 60 roku życia); Odznaczeni złotą odznaką PZW z wieńcami oraz członkowie uczestnicy do lat uiszczają składkę członkowską ulgową w wysokości 14 zł.

SKŁADKA OKRĘGOWA ROCZNA – PEŁNA – 120,- zł (połów z brzegu i z łodzi w tym zbiornik Jeziorsko od 01.05. do 30.11.)

SKŁADKA OKRĘGOWA ROCZNA-ULGOWA- 75,- zł (połów z brzegu i z łodzi w tym zbiornik Jeziorsko od 01.05. do 30. 11. Opłacają: odznaczeni złotą i srebrną odznaką PZW, młodzież szkolna, studenci i żołnierze służby zasadniczej w wieku 16-26 lat, mężczyźni po ukończeniu 65 rok życia, kobiety po ukończeniu 60 roku życia).

SKŁADKA OKRĘGOWA ROCZNA-NIEPEŁNA – 90,- zł (połów z brzegu w tym zbiornik Jeziorsko)

SKŁADKA OKRĘGOWA ROCZNA – ULGOWA – 45,- zł
(połów z brzegu w tym zbiornik Jeziorsko. Opłacają: odznaczeni złotą i srebrną odznaką PZW, młodzież szkolna, studenci i żołnierze służby czynnej wieku 16-26 lat, mężczyźni po ukończeniu 65 roku życia, kobiety po ukończeniu 60 roku życia)

SKŁADKA OKRĘGOWA ROCZNA- UCZESTNIK 22,- zł


SKŁADKA UZUPEŁNIAJĄCA- POŁÓW ZE ŚRODKÓW PŁYWAJĄCYCH – 60,- zł (w tym zbiornik Jeziorsko od 01.05.-30.11.)

SKŁADKA OKRESOWA – POŁÓW Z BRZEGU:
1 dzień 15,- zł
7 dni 50,- zł

OPŁATA OKRESOWA – NIEZRZESZENI I CUDZOZIEMCY
(połów z brzegu)
1 dzień 30,- zł
7 dni 70,-zł

OPŁATA EGZAMINACYJNA NA KARTĘ WĘDKARSKĄ – 10,- zł
(młodzież do lat 18 jest zwolniona z tej opłaty)

WPISOWE:
Normalne 25,- zł
uczestnika 12,- zł

LEGITYMACJA CZŁONKOWSKA 5,- zł


* Termin opłacenia składki
upływa z dniem 30 kwietnia. Jego niedotrzymanie powoduje konieczność ponownego opłacenia wpisowego.

* Składkę okresową i opłatę okresową uiścić można na poczcie wpłacając stosowną sumę przekazem na adres: Polski Związek Wędkarski Okręg Sieradz, ul. Bohaterów Września 6B, 98-200 Sieradz. Data dokonania wpłata nie jest jednoznaczna z datą planowanego połowu. Tę wpisujemy na blankiecie przekazu.

 

KOMENTARZ

 

ZBIGNIEW SADOWSKI, Prezes ZO PZW SIERADZ: Decyzja o znaczącym podniesieniu wysokości rocznej składki okręgowej nie była łatwa. Zarząd Okręgu podjął ją po wnikliwej analizie wszelkich uwarunkowań, przede wszystkim zaś analizie ponoszonych przez związek kosztów gospodarowania na wodach obwodów rybackich. O podwyższeniu opłaty zdecydował fakt, że od stycznia 2008 Okręg został dzierżawcą zbiornika Jeziorsko. Wiąże się to z obowiązkiem prowadzenia na tej wodzie racjonalnej gospodarki rybackiej, więc także z zarybianiem. Wystarczy powiedzieć, że w ubiegłym roku koszt zarybiania zbiornika Jeziorsko sięgnął 360 tysięcy złotych. By sprostać temu zadaniu nie umniejszając jednocześnie planów zarybieniowych innych sieradzkich wód, trzeba było podnieść wysokość składki. Tym bardziej, że do 2009 roku była to jedna z najniższych składek w Polsce, a coroczne korekty jej wysokości nigdy nie przewyższały wskaźnika inflacji.
Liczymy się z możliwością odpływu wędkarzy do okręgów sąsiednich, gdzie składki są obecnie niższe, a okręgi te zawarły z sieradzkim Okręgiem PZW porozumienie umożliwiając łowienie na naszych wodach okręgowych z a niższą opłatą roczną. By uniknąć finansowych konsekwencji takich działań, podjęta została decyzja o konieczności wniesienia dopłaty przez wędkarzy z Okręgu Sieradzkiego, którzy przenieśli się do innych okręgów, a w ramach porozumień łowić chcą na sieradzkich wodach. Wysokość dopłaty jest równa różnicy pomiędzy wysokością składki okręgowej w Okręgu Sieradz, a składką w okręgu, do jakiego przeniósł się członek PZW z sieradzkiego okręgu.


Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Jaką metodę wędkowania preferujesz?
spławikową
gruntową
spinningową
muchową
podlodową
morską
Głosuj wyniki

Na skróty